Zamość: Romeo i Julia w bibliotece na walentynki

  • 11.02.2019, 07:06
  • red.
Zamość: Romeo i Julia w bibliotece na walentynki Fot. pixabay.com
W czwartek, 14 lutego o godz. 15.30 w Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20) odbędzie się czytanie sceny balkonowej z dramatu Williama Szekspira „Romeo i Julia”.

Zebrani w walentynkowe popołudnie wysłuchają w bibliotece sześciu interpretacji w przekładach XIX, XX oraz XXI- wiecznych, dokonanych przez A. MickiewiczaJ. KomierowskiegoJ. PaszkowskiegoJ. KasprowiczaM. SłomczyńskiegoS. Barańczaka.

W role tytułowych postaci wcielą się czytelnicy biblioteki, korzystający z Wypożyczalni Książki Mówionej i Mediateki, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz reprezentanci grup ściśle współpracujących z zamojską biblioteką m.in. seniorzy Dziennego Domu Senior+ w Zamościu, słuchacze Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiciele bibliotecznych grup wolontariackich - młodzieżowych i senioralnych.

Całość wydarzenia, na które Książnica Zamojska wszystkich serdecznie zaprasza, poprowadzą Łukasz Trojanowski i Łukasz Izarowski.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe