Zalew ma się zmienić. Nowe szatnie, monitoring, plaża

  • 09.02.2019, 05:30 (aktualizacja 09.02.2019, 05:35)
  • ak
Zalew ma się zmienić. Nowe szatnie, monitoring, plaża Fot. UM Zamość
Ścieżki rowerowe, nowe szatanie i toalety, parkingi - to wszystko ma się pojawić nad zalewem w Zamościu. Miasto w końcu zdobyło pieniądze na zagospodarowanie tego terenu. Cały projekt jest wart przeszło 8,1 mln zł, a dotacja, jaką udało się pozyskać, to 5,6 mln zł.

O wsparcie finansowe dla projektu „Zwiększenie dostępności zalewu miejskiego w Zamościu jako miejsca aktywnej rekreacji w sąsiedztwie zamojskiego zespołu staromiejskiego” Zamość starał się od dawna. W końcu się udało.

Na inwestycję, której całkowita wartość to 8 185 565,32 zł Zamość otrzymał 5 639 691, 41 zł. Za te pieniądze naprawdę bardzo wiele uda się nad zalewem zrobić.

Zaplanowano m.in. budowę 2,8 km ścieżki pieszo-rowerowej, przy której mają stanąć ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci, a także tablice informacyjno-edukacyjne. Przy zalewie mają powstać też dwa nowe parkingi: jeden w sąsiedztwie strzelnicy, drugi od strony ulicy Źródlanej. W rejonie plaży staną nowe kontenery na magazyn, pomieszczenia socjalne, szatnie i toalety. Całość zostanie objęta systemem monitoringu i dostępem do bezprzewodowego internetu. 

Zmieni się także sam zbiornik wodny. W planach jest likwidacja grobli między jego dwiema częściami. W centrum ma za to powstać wyspa. Dno zostanie odmulone, a na plaży wysypany ma być świeży piach.

Czy jest szansa, by to wszystko było już gotowe na najbliższe wakacje? O tym napiszemy w najbliższym wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe