Meble Polskie

  • 05.02.2019, 10:35 (aktualizacja 15.02.2019, 10:54)
  • bw
Meble Polskie
Firma Meble Polskie powstała w 1992 roku. Obecnie siedziba firmy mieści się przy ul. Szczebrzeskiej 27 w Zamościu, gdzie również znajduje się sklep firmowy Centrum Snu, w którym prowadzona jest sprzedaż detaliczna produktów firmy Meble Polskie. Firma zatrudnia 430 wykwalifikowanych pracowników i zamierza zatrudnić kolejnych 300.

Pomysłodawcą i założycielem firmy jest Janusz Fijałek. Firma rozpoczęła swoją działalność od handlu, miała w latach 90. dwa sklepy meblowe w Biłgoraju, a później w Zamościu. Dopiero w późniejszych latach firma postawiła także na produkcję. Firma Meble Polskie od lat zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych i materacy, wyróżniając się na rynku wysoką jakością produktów.

Firma podejmuje wiele form współpracy z firmami z rynku lokalnego, ogólnopolskiego czy też zagranicznego. Meble Polskie wsparły w 2018 roku klub piłki ręcznej MKS Padwa Zamość. Firma uczestniczy również w wielu inicjatywach dobroczynnych.

 – Firma Meble Polskie z roku na rok notuje duży rozwój, co nas niezmiernie cieszy. Budowa nowej fabryki czy też zakup profesjonalnych parków maszynowych to tylko jedne z nielicznych dowodów naszego dynamicznego rozwoju. Ciągle stawiamy na innowacyjne rozwiązania, które w przyszłości poprawią jakość, a także zakres naszych produktów. Jednym z tych innowacyjnych rozwiązań jest automatyzacja nowej fabryki, co sprawi, iż będziemy w stanie produkować więcej mebli w krótszym czasie. Dużą satysfakcją dla nas jako producenta mebli jest zadowolenie klientów, jak również możliwość współpracy z mniejszymi zakładami z rynku lokalnego, dając tym samym możliwość rozwoju – mówi Janusz Fijałek, prezes firmy. 

Firma doceniana jest od wielu lat przez klientów, ale także przez kontrahentów i partnerów biznesowych, czego dowodem są nowe kontrakty, wpływające na rozwój firmy. 

Pomysłem na rozwój firmy jest stałe poszerzanie oferty handlowej, przemyślane inwestycje i tym samym zdobywanie nowych rynków zbytu w Europie i w innych, odleglejszych regionach świata

bw

Podziel się:Pozostałe