Biłgoraj: Olimpijski awans licealistów

  • 30.01.2019, 13:15
  • ak
Biłgoraj: Olimpijski awans licealistów Fot. pixabay.com
Matematyka łatwa nie jest, a materiał, który trzeba opanować, by z sukcesem brać udział w olimpiadzie z tego przedmiotu, jest naprawdę obszerny i skomplikowany. Tym większe więc gratulacje dla tych, którzy przechodzą kolejne etapy i awansują.

Tak stało się w przypadku czwórki uczniów klas trzecich w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju. Awans do drugiego, okręgowego etapu LXX Olimpiady Matematycznej zapewnili sobie: Przemysław Kolaszyński, Kacper Piastowicz i Maciej Wawryniuk (opiekun Andrzej Łokaj), a także Piotr Łaba (opiekunowie Dorota Kutryn i Andrzej Zawiślak).

Przed młodymi matematykami szansa na kolejny awans. O finał powalczą w przyszłym tygodniu w Lublinie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe