Zamość: Roztoczańskie iluminacje na wystawie w Ratuszu

  • 02.02.2019, 07:03
  • Materiał nadesłany
Zamość: Roztoczańskie iluminacje na wystawie w Ratuszu Fot. Bartosz Dybowski
Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Galeria Fotografii "Ratusz" serdecznie zapraszają na pierwszy wernisaż w 2019 roku! Otwarcie wystawy fotografii Bartosza Dybowskiego zatytułowanej "Iluminacja. Dzieła natury - Roztocze" odbędzie się w ramach XXII Zamojskich Spotkań z Fotografią w poniedziałek, 4 lutego o godzinie 16.30 w GF Ratusz.

"ILUMINACJA. DZIEŁA NATURY - ROZTOCZE" to wystawa promująca autorski album, którego myślą przewodnią jest dążenie do prawdy o naturze zarówno w aspekcie rzeczywistym jak i duchowym. Podejmowany temat iluminacji odnosi się do światła, energii, nierozerwalnych warunków do życia dla wszelkiego istnienia. Autor prezentuje najcenniejsze i niepowtarzalne kadry wyselekcjonowane z bogatego archiwum fotograficznego. Wybrane ujęcia przedstawiają subtelność roztoczańskiej natury, w tym: roztoczańską zjawiskowość, zakątki kulturowe, osobliwość roztoczańskich wsi, życiodajność rzek i stawów, leśne trakty, spowite mgłą pola i łąki.

Prezentowane fotografie wykonane są w większości aparatami analogowymi formatu: 6x7cm i 6x17cm na profesjonalnych diapozytywach barwnych. W albumie recenzje i słowo zamieścili: fotograf krajobrazu: Mieczysława Wieliczko oraz poeta, krytyk literacki, redaktor kwartalnika „Akcent” - Waldemar Michalski. Teksty zawarte w albumie zostały przetłumaczone również na język angielski. Kunszt pracy Bartosza Dybowskiego wyznacza nowy styl ujmowania pejzażu. Dowodzą tego prezentowane kadry. Autor oswaja ramy czasu, naturę ukazuje w szlachetnej postaci. Jest wirtuozem fotografii, który wykracza poza jej granice, kreując obrazy fotograficzne, w większości iście malarskie.

Wystawę, którą oglądać można do 06 marca 2019 roku, zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Zamość.

Bartosz Dybowski - urodził się w 1976 r. w Warszawie. Studiował grę na wiolonczeli w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W trakcie trwania studiów podjął także naukę na Akademii Sztuk Pięknych. Od wielu lat jego zainteresowania biegną dwoma nurtami, obejmując nie tylko muzykę, ale także fotografię, w której główne miejsce zajmuje krajobraz.
Jest autorem kilku wystaw indywidualnych w Polsce i w Niemczech. Od kilku lat fotografuje także dla firmy architektonicznej. Współpracował z ZPFP, ZTF, Grupą Fotografów Lubelskich, Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym, UMCS w Lublinie, Roztoczańskim Parkiem Narodowym. W swym dorobku ma wiele prac, wykonanych na zamówienie organizatorów festiwali, koncertów, przeglądów, kursów, warsztatów artystycznych, prelekcji. Jego fotografie prezentowane były m.in. w Filharmonii Narodowej, był gościem specjalnym podczas „Wizji Natury” w Izabelinie oraz podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Rybniku.

Bezpośrednio po wernisażu (ok. godziny 17) w restauracji Corner Pub (ul. Żeromskiego 6) odbędzie się spotkanie autorskie z Bartoszem Dybowskim. 

Materiał nadesłany

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe