Zamość: Charytatywne ostatki karnawałowe

  • 01.02.2019, 06:00
  • bn
Zamość: Charytatywne ostatki karnawałowe
W sobotę, 23 lutego, w hotelu Carskie Koszary odbędą się VIII Charytatywne Ostatki Karnawałowe. Będzie to okazja nie tylko do świetnej zabawy, ale przede wszystkim do wsparcia podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem". W tym roku zyski z wejściówek zostaną przekazane na budowę Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego "Rodzinny Dom".

Już po raz 8. mieszkańcy Zamościa będą się bawić na Charytatywnych Ostatkach Karnawałowych Stowarzyszenia "Krok za Krokiem". Jak co roku pieniądze z cegiełek-wejściówek przekazane będą na szczytny cel. Tym razem jest to dzierżawa, adaptacja i rozbudowa "Rodzinnego Domu" – Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego przy ulicy Kresowej 24. Budowa kompleksu rozpoczęła się w grudniu 2018 roku. Oddanie do użytku pierwszego budynku kompleksu planowane jest w lutym 2020 r., a uruchomienie drugiego budynku na przełomie 2021/2022 roku. W dalszej perspektywie stowarzyszenie chce także otworzyć zakład pracy dla osób niepełnosprawnych.

 – Budowa kompleksu stworzy szansę na wieloprofilową terapię i zamieszkanie w godnych, przyjaznych warunkach osobom, które z racji niepełnosprawności mają nikłe szanse na godne życie w swojej ojczyźnie. Zwłaszcza po śmierci swoich rodziców czy opiekunów. Obowiązkiem społeczeństwa jest solidarne ich wsparcie – przekonuje Maria Król, prezes "Krok za Krokiem". 

Wstępne prace budowlane rozpoczęto w grudniu 2018. Prezydent Zamościa przekazał stowarzyszeniu działkę, a 3 mln złotych uzyskano ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. By prace nabrały tempa, potrzeba jeszcze 2,6 mln złotych. 

Budowę kompleksu będzie można wesprzeć szczególnie na Charytatywnych Ostatkach Karnawałowych. Szampańska zabawa rozpocznie się 23 lutego o godzinie 20 w sali bankietowej Hotelu Carskie Koszary. O oprawę muzyczną zadba zespół Krzysztofa Stopy Super Live Band. 

Karta wstępu w cenie 150 zł od osoby jest już do nabycia w Hotelu Carskie Koszary. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Andrzej Wnuk, prezydent Miasta Zamość. 

Oprócz udziału w VIII Charytatywnych Ostatkach Karnawałowych budowę Kompleksu "Rodzinny Dom" można wesprzeć darowiznami na konto o numerze: 06 2030 0045 1110 0000 0384 5950 z tytułem wpłaty: Darowizna na Rodzinny Dom. 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe