Zamość: Zagrają charytatywny koncert dla pogorzelców

  • 26.01.2019, 06:00
  • bw
Zamość: Zagrają charytatywny koncert dla pogorzelców
Rodzina Maszewskich z Kalinowic straciła w płomieniach cały dorobek życia. Nie zostali sami. Pomocną dłoń wyciągnęli do nich mieszkańcy, władze miasta i gminy Zamość. W niedzielę, 27 stycznia o godzinie 17 w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się dla nich wielki koncert charytatywny.

Do pożaru doszło 14 grudnia w Kalinowicach. W ciągu kilkudziesięciu minut ogień zajął większą część domu. Zniszczeniu uległo całe wyposażenie mieszkania: odzież, sprzęt i meble. Państwo Maszewscy wraz z dwójką dzieci stracili dach nad głową. 

Pomoc pogorzelcom zaoferował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który rozpoczął zbiórkę pieniędzy dla nich. Pogorzelców wesprze także Zamojski Dom Kultury. W niedzielę, 27 stycznia ZDK wraz z przedsiębiorcą Grzegorzem Malutą zorganizuje koncert "Gramy dla Rodziny Maszewskich". O godzinie 17 na scenie ZDK-u wystąpią zespoły: Power Play, Veegas, Solaris, Baflo, Sonic i Tex. Podczas koncertu odbędzie się licytacja przedmiotów przekazanych przez władze samorządowe, muzyków i przedsiębiorców. 

 – Otrzymaliśmy do licytacji mnóstwo przedmiotów, jest ich tyle, że pewnie część wystawimy w holu przed salą. To między innymi płyty z autografami Kamila Bednarka, zespołu Perfect i Ani Rusowicz. Prezydent Zamościa wystawi do licytacji swoje pióro, a przedsiębiorcy przekażą vouchery na swoje usługi. Zapraszamy wszystkich na koncert, bo będzie można świetnie spędzić czas i pomóc potrzebującym – zachęca Katarzyna Figura z Zamojskiego Domu Kultury.  

Wejściówki na koncert kosztują 30 zł i są do nabycia w kasie Zamojskiego Domu Kultury. 

 Osoby, które chcą wesprzeć rodzinę, będą mogły to także zrobić, wpłacając pieniądze na konto Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej – nr konta: 0712 4028 1611 1100 1005 6989 73 z dopiskiem "Jacek Maszewski".

Wszystkie zyski z wejściówek – cegiełek i wpłat na konto zostaną przekazane na pomoc rodzinie Maszewskich.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe