WOŚP 2019: Orkiestra rozgrzała serca

  • 16.01.2019, 08:00
  • ak, lew, roh
WOŚP 2019: Orkiestra rozgrzała serca Fot. lubiehrubie.pl Rekordowa była aukcja fiata 126p. Wiekowy "maluch" wystawiony na aukcję w Hrubieszowie znalazł nabywcę za 11 tys. zł. Fot.
Jest raz w roku taki dzień, kiedy za bochenek chleba płaci się 100 złotych i nikt nie narzeka, że to za drogo, a wiekowy "maluch" czyli fiat 126 p. osiąga cenę 11 tys. zł i nabywca jest szczęśliwy. Ten dzień to Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przypadł tym razem w niedzielę 13 stycznia.

Prawie 74 tys. zł uzbierali wolontariusze w Biłgoraju i innych sztabach powiatu biłgorajskiego. To rekordowa suma, w zeszłym roku zebrano niespełna 51 tys. zł. W zbiórkach na ulicach Biłgoraja, Tarnogrodu i Frampola uczestniczyła głównie młodzież szkolna z puszkami i odpowiednimi identyfikatorami. Najwięcej pieniędzy uzbierali Dariusz Paleczny (4 849,34 zł) i Agnieszka Dziura (4 047,85 zł). W Biłgorajskim Centrum Kultury z licytacji w ramach 27. Finału WOŚP udało się zebrać ponad 7 tys. zł. W BCK na scenie wystąpiły zespoły skupione wokół BCK-u i Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Na deser wystąpił legendarny zespół TZN Xenna, który jest zaliczany do prekursorów polskiego punk rocka. Po stołecznej formacji na scenie pojawiła się punkrockowa grupa Mrzonki z Mielca.

(...)

Rekordowy był też hrubieszowski Finał WOŚP. Z danych sztabu, który powstał przy Hrubieszowskim Domu Kultury wynika, że zebrano ponad 65 tys. zł (w zeszłym roku było niespełna 34 tys. zł). Wolontariusze zbierali pieniądze nie tylko w mieście, ale również m.in. Mirczu, Białopolu, Uchaniach i Trzeszczanach. 

Znakomity wynik dało się osiągnąć dzięki rewelacyjnym wynikom aukcji. Wysłużony fiat 126p został sprzedany za 11 tys. zł. Powodzeniem cieszyły się też dary od szefowych samorządu. Możliwość spędzenia dnia na fotelu burmistrza Hrubieszowa osiągnęła kwota 3 tys. zł, a dzień w roli starosty – 2,6 tys. zł. 

(...)

102 tys. 248 zł zebrało siedem sztabów WOŚP działających w powiecie tomaszowskim. To on ponad 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

Najwięcej bo 54 tys. zł zebrał sztab działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim, dla którego pracowała setka wolontariuszy.

 – To o ponad 5 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym – mówi Elżbieta Dziuba, szefowa sztabu.

Sztab przy Tomaszowskim Domu Kultury zebrał 4 249 zł 42 grosze (o 758 zł więcej)

– To pieniądze z wejściówek na koncerty, licytacji i datków zebranych przez Koło Gospodyń Miejskich "Lejdis" ze sprzedaży ciasteczek, koła diabetyków, które mierzyło poziom cukru oraz tomaszowskie amazonki, które uczyły jak samodzielnie badać piersi – informuje Agata Zakrzewska, szefowa sztabu.

Rekord pobito też w Suścu. Zebrano ponad 8 800 zł (1850 zł więcej). Datki zbierało ponad 20 harcerzy z drużyn w Suścu, Łosińcu i Majdanie Sopockim. Zorganizowano turniej piłki siatkowej oraz koncert w GOK-u.

Więcej o WOŚP 2019 w naszym regionie w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

ak, lew, roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
misiek
misiek 16.01.2019, 19:11
A w Gdańsku orkiestra grała do samego końca, aż nazbierali!!
Musielak
Musielak 16.01.2019, 10:21
Dzięki wszystkim i każdemu z osobna organizatorom, sztabowcom i woluntariuszom za trud i wysiłek, za zmaganie się z aurą i występującymi tu i ówdzie aktami nieprzychylności. Fundatorom gadżetów i tym co za bochenek chleba płacili po 100 złotych niech okazane dobro wróci stukrotnie.
opcjonalny
opcjonalny 16.01.2019, 19:13
Jeszcze zeby co kolwiek z tego trafilo do naszego szpitala bo jak narazie zaczyna juz brakować kadry to co tobie po sprzecie ze społecznych datków jak to w kącie bedzie stało. To jest typowe myslenie waszej opcji!!!

Pozostałe