Zamość: Dołącz do charytatywnego kolędowania z ''Projekt Marzenie'"!

  • 03.01.2019, 11:40 (aktualizacja 03.01.2019, 12:02)
  • Bartłomiej Wojnarowski
Zamość: Dołącz do charytatywnego kolędowania z ''Projekt Marzenie'"! Projekt Marzenie / FB
To będzie wyjątkowa okazja, by wspólnie kolędować i pomóc potrzebującym dzieciom i młodzieży z domów dziecka. Już 6 stycznia młodzież z grupy ''Projekt Marzenie'' zorganizuje kolędowanie charytatywne, podczas którego będzie zbierać potrzebne fundusze.

Pierwsze kolędowanie odbyło się równolegle 26 grudnia w Zamościu i Szczebrzeszynie. Akcję koordynowała młodzież związana z ''Projekt Marzenie'', wyjątkową inicjatywą spełniania marzeń dzieci z domów dziecka. W Zamościu kolędowali m.in: Sylwester Lenczewski, Dominika Towbin, Daniela Mieszczakowska, Maciej Kutnik, Paweł Hałasa, Kinga Niewiadomska, Natalia Grabek, Aleksandra BorekMagdalena Janiga, Maks Kuźma, Kuba Łyś, Daniel Staroń, Wiktoria Węglińska a w Szczebrzeszynie: Łukasz Belina, Aneta Kowalczyk i Gabrysia Złomańczuk.

- Pomysł powstał, gdyż zbierając pieniądze chcieliśmy nie tylko je pozyskiwać, ale również dać coś od siebie. Początkowo była to sprzedaż ciastek na kiermaszach w szkołach, ale wpadłem na pomysł, że na kolędowaniu można uzbierać całkiem sporo pieniędzy, więc natychmiast się za to zabraliśmy - wyjaśnia Sylwester Lenczewski, jeden z pomysłodawców akcji. 

Jak podkreśla, ważna jest każda osoba:

- Chcemy działać na jak największą skalę, więc przyjmiemy każdego, kto ma ochotę charytatywnie kolędować na rzecz spełniania marzeń dzieci z domów dziecka. W większości są to jednak osoby w wieku 14-18 lat, które pragną poznać nowe osoby, nawiązać znajomości oraz pomóc spełnić marzenia dzieciom z domów dziecka w województwie lubelskim. Na ten moment mamy w swoich szeregach 49 chętnych osób, które są gotowe i zakoledują z nami 6 stycznia - podkreśla.

O młodych, zaangażowanych w pomoc podopiecznym domów dziecka w naszym województwie pisaliśmy TUTAJ

By pomóc spełnić nam marzenia dzieci z domów dziecka w województwie lubelskim - pisz na FB do Sylwestra Lenczewskiego lub Łukasza Beliny. bądź pisz na nr 694798143.

Już ponad 40 osób z całego Zamościa i okolic zgłosiło swój udział, więc dołącz do nas i Ty! 

Kronika Tygodnia jest partnerem medialnym ''Projektu marzenie'' i akcji towarzyszących. 

Bartłomiej Wojnarowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe