Tłumy na granicy. Przez tydzień odprawiono ponad 380 tys. podróżnych

  • 03.01.2019, 09:00 (aktualizacja 03.01.2019, 12:25)
  • ak
Tłumy na granicy. Przez tydzień odprawiono ponad 380 tys. podróżnych Fot. NOSG
Miniony świąteczny tydzień był rekordowy na przejściach granicznych w województwie lubelskim. Odprawiono w tym czasie ponad 380 tys. osób.

Najwięcej, bo aż 56 tys. podróżnych przekraczało granicę podczas doby tuż przed samym Bożym Narodzeniem. – Średnio na dobę w przejściach granicznych, znajdujących się na terenie woj. lubelskiego, funkcjonariusze straży granicznej dokonują odprawy około 35 tys. podróżnych – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W ciągu tygodnia minionego tygodnia funkcjonariusze NOSG odprawili na wyjazd z Polski blisko 240 tys. osób, a także ponad 144 tys. podróżnych wjeżdżających do naszego kraju. Granice na Lubelszczyźnie przekroczyło w tym czasie ponad 70 tys. samochodów osobowych, 17 tys. ciężarówek oraz prawie 4 tys. autokarów.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe