Zamość: Kler najpopularniejszym filmem. Kino odwiedziło ćwierć miliona widzów

  • 02.01.2019, 08:00 (aktualizacja 02.01.2019, 08:44)
  • ak
Zamość: Kler najpopularniejszym filmem. Kino odwiedziło ćwierć miliona… Fot. Wikimedia Commons
Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu w Zamościu podsumowało miniony 2018 rok. W ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedano przeszło 250 tys. biletów do kina. Najpopularniejszym filmem okazał się "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Co jeszcze oglądali kinomani w Zamościu?

W pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych filmów poza "Klerem" (21,9 tys. widzów), znalazły się także: z frekwencją 12,5 tys. zajął „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” oraz „Kobiety mafii”, obejrzało 10 tys. osób. Kolejne miejsca na liście zajmują: „Nowe oblicze Greya” – 8 tys., „Planeta Singli 2” – 7,7 tys., „Grinch” – 7,4 tys., „Narzeczony na niby” – 6,3 tys., „Hotel Transylwania 3” – 5,8 tys., „Iniemamocni 2” – 5,8 tys., „Podatek od miłości” – 5.2 tys. Natomiast „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego – najbardziej utytułowany polski film tego roku – obejrzało w Zamościu tylko 2 tys. osób.

W ciągu minionego roku sporo się w CKF Stylowy zmieniło. Modernizację przeszły stanowiska kasowe i bary. Wymieniono nagłośnienie cyfrowe w sali kinowej nr 1. Oba te zadania dofinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej, przekazując dotację na przeszło 74 tys. zł.

Zamojskie kino z tego samego źródła otrzymało również dotację na organizację 6. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”.

– Wieloletnia i wielokierunkowa działalność CKF „Stylowy” zaowocowała w bieżącym roku prestiżową Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: Kino. Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina oraz za ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej – dodaje Małgorzata Stępniewska z CKF Stylowy w Zamościu.

To niejedyna nagroda w 2018 roku. W czerwcu Stylowy został wyróżniony za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nagrody przyznawane są przez organizatorów Forum Wokół Kina dystrybutorom oraz kinom niezależnym w sześciu kategoriach. Zamojskie kino zwyciężyło aż w 2 kategoriach: Najlepszy wynik na filmie będącym ekranizacją książki w 2017 roku za film „Ciemniejsza strona Greya” oraz Najlepszy wynik na filmie animowanym w 2017 roku za animację „Gru, Dru i Minionki”. W grudniu CKF "Stylowy" zostało wyróżnione za rekordową frekwencję na filmie „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” przez dystrybutora filmu – firmę Dystrybucja Mówi Serwis.

Czy ten rok również przyniesie na ekran zamojskiego kina hity? Już od 25 stycznia będzie można oglądać trzecią część kultowej serii „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”. Na walentynki zaplanowany jest wielki finał komedii „Planeta Singli”. W marcu w repertuarze "Całe szczęście" pełna uroku i wakacyjnej energii historia o miłości z Piotrem Adamczykiem i Romą Gąsiorowską w rolach głównych. A dla najmłodszych kinomanów już 11 stycznia powraca uwielbiany Ralph i Wandelopa w nowej animacji „Ralph demolka w Internecie”.

– W 2019 roku kontynuowane będą wydarzenia, które na trwałe wpisały się w regionalne i ogólnopolskie kalendarze imprez kulturalnych. Już w marcu odbędzie się 24. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” (9 -14.03.2019), w sierpniu 7. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”(14-17.08.2019) a jesienią 8. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina” (25-27.11.2019) – zapowiada Stępniewska.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe