Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 maja 2024 23:52
Reklama Baner A1 BUDBRAM
Reklama

Zamość: Podsumowanie roku w kulturze. Pełna lista wyróżnionych

Dzisiaj wieczorem (piątek, 14 grudnia) w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu odbyła się Gala Podsumowania Roku Kulturalnego. Uroczystość ta, organizowana zawsze w grudniu, staje się okazją do uhonorowania osób i instytucji w sposób szczególny zaangażowanych w rozwój życia kulturalnego w mieście oraz do podsumowania najważniejszych wydarzeń kulturalnych mijających 12 miesięcy.
Zamość: Podsumowanie roku w kulturze. Pełna lista wyróżnionych

Kto w tym roku został wyróżniony? Pełna lista laureatów poniżej.

Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymał Włodzimierz Filipski

Od ponad 40 lat pracownik merytoryczny Biura Wystaw Artystycznych. Inicjator działań na rzecz tworzenia zamojskiej kolekcji ilustracji , kurator i główny architekt ekspozycji wystaw, autor projektów graficznych przygotowywanych przez Galerię oraz wydawanych albumów.

 

W kategorii „Ambasador Kultury Zamościa” wyróżnieni zostali:

  1. TVP Historia

Rocznica 100 - lecia odzyskania niepodległości to najwłaściwszy moment, aby tytułem Ambasadora Kultury Zamościa, uhonorować TVP Historia, która w sposób szczególny wspiera działania miasta, promuje Zamość i dofinansowuje od lat Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”.

  1. Pani Maria Mazurek

Wybitny producent telewizyjny, współtwórca kilkudziesięciu programów związanych z Zamościem
i Zamojszczyzną, m.in. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”, fabularyzowane dokumenty: „Powstanie Zamojskie”, „Róża i Jan”, „Rotunda – zamojska cela śmierci”, „Trzy losy, jedna Polska – Bracia Pomarańscy”.

  1. Teresa Madej

Dziennikarka od lat propagująca w tysiącach tekstów wydarzenia kulturalne Zamościa. Inicjatorka
i główny organizator Alei Sław, która rozsławia ludzi znaczących w historii współczesnej naszego miasta.

  1. Urszula Kozioł – Przybylak

Wybitna osobowość w świecie literatury. Poetka, felietonistka, autorka dramatów i książek prozatorskich. Wielokrotnie nagradzana m.in. Nagrodą Kościelskich, Poetyckim Silesiusem za całokształt pracy twórczej. Z czułą pamięcią zapisany przez Panią Urszulę Kozioł – Przybylak Zamość
i Zamojszczyzna istnieją na kartach książek: powieści „Postoje pamięci”, opowiadań, m.in.
”Przez Puszkina”, w felietonach i wierszach, nagradzanych i tłumaczonych na wiele języków europejskich.

  1. Piotr Duda

Pomysłodawca i producent Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Inicjator zamojskiego dnia Festiwalu. Od dwóch lat Festiwal rozpoczyna się w Zamościu. Pomysłodawca projektów przygotowanych specjalnie dla Zamościa, prezentowanych w mediach ogólnopolskich, m.in. widowisko muzyczne o życiu Bolesława Leśmiana, spektakl „Zamość w literaturze”. Dzięki wielopłaszczyznowej promocji Festiwalu, informacje o Zamościu i jego kulturze trafiają do bardzo szerokiego kręgu odbiorców.

 

W kategorii „Animator Kultury Zamościa” uhonorowani zostali:

  1. Małgorzata i Henryk Ryczkowie. MORANDÓWKA. Restauracja i Pokoje

Od początku działalności miejsce organizacji licznych koncertów, wystaw malarstwa i fotograficznych, wystaw plastycznych najmłodszych, wieczorów z piosenką, wspólnego kolędowania, śpiewania pieśni patriotycznych i nie tylko.

  1. Cecylia Witek

Oddana literaturze polskiej i promowaniu czytelnictwa. Autorska i realizatorka wielu programów, zajęć, gier edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Propagatorka literatury i umiłowania języka ojczystego wśród seniorów.

  1. Waldemar Siatka

Artysta fotograf, kurator i autor wielu wystaw. Komisarz Międzynarodowego Konkursu Biennale Fotografii „Zabytki”, uczestnik i organizator plenerów, konkursów, warsztatów fotograficznych.

  1. Teatr Ognia UTOPIA

Główna aktywność to inicjowane i realizowane przez Teatr: spektakle, widowiska plenerowe, warsztaty dla dzieci i młodzieży, działania społeczno-kulturalne na rzecz lokalnej społeczności. Współpracuje z różnymi organizatorami życia kulturalnego w mieście. Chętnie angażuje się w akcje społeczne realizowane w Zamościu.

 

W kategorii „Sponsor Kultury Zamościa” statuetki otrzymują:

  1. Polski Instytut Sztuki Filmowej

Instytucja uhonorowana została za wspieranie działań realizowanych przez Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”.

  1. Zakład Remontowo – Konserwacyjny sp. z o.o. w Zamościu

Firma uhonorowana z inicjatywy Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” za wsparcie finansowe Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Eurofolk – Zamość”.

 

Nagrody finansowe przyznane zostały następującym osobom:

  1. Adam Karpowicz

Od prawie 30 lat związany z Zamojskim Domem Kultury. Kierownik Działu Administracyjno-Technicznego w tej Instytucji. Praca Pana Adama Karpowicza wykracza poza jego zakres obowiązków. Realizacja zadań programowych ZDK to tylko część realizowanych przez niego działań.

  1. Marcin Kiecana

Współzałożyciel, chórzysta oraz prezes Stowarzyszenia Chóru Ziemi Zamojskiej Contra w Zamościu. Współorganizator i koordynator cyklicznych edycji imprez i koncertów, m.in. Roztoczański Koncert Kolęd i Pastorałek, Koncerty Muzyki Pasyjnej Crux Christi, Koncert Ku Czci Św.Cecylii. Współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu przy realizacji koncertów, jako współorganizator i wykonawca.

  1. Janina Lachowska

Wychowała kilka pokoleń odbiorców kultury, w wielu zaszczepiła zainteresowania teatrem.
Od 35 lat prowadzi teatr dziecięcy „Słoneczko” w Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego
w Zamościu. Realizuje zajęcia teatralne z dziećmi i młodzieżą w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak”. Pracuje z osobami starszymi, które są pod opieką Zamojskiego Centrum Wolontariatu. Angażuje się społecznie w działalność zamojskich organizacji pozarządowych działających w zakresie kultury.

  1. Marzena Miśkiewicz

Od ponad 10 lat autorka wielu projektów kulturalnych i społecznych. Współpracuje z organizatorami życia kulturalnego w mieście oraz mediami lokalnymi i regionalnymi, propagując i promując sztukę młodzieży, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Przez 9 lat była Prezesem Stowarzyszenia ART.AVANTI.

  1. Rafał Pilewicz

Od 2009 r. jako Organizator Pracy Artystycznej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego
w Zamościu organizuje i realizuje koncerty w Zamościu i kraju. Koordynator m.in. koncertów plenerowych organizowanych w sezonie letnim, Zamojskiego Festiwalu Kultury „arte, cultura, musica e…”, Festiwalu Muzyki Filmowej. Poza obowiązkami służbowymi, angażuje się w realizację wydarzeń kulturalnych organizowanych w mieście.

  1. Barbara Rabiega

Od 17 lat instruktor zajęć wokalnych w Zespole Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, działającym w Zamojskim Domu Kultury. Od 2006 r. pracuje na stanowisku solista-wokalistka Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. Autorka i realizatorka audycji edukacyjnych dla dzieci
i młodzieży oraz adresowanych do najmłodszych „Poranków Muzycznych”. Bierze aktywny udział
w realizacji zadań nie będących w jej zakresie obowiązków.

  1. Halina Zielińska

Kierownik Działu Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa w Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego, redaktor naczelny „Bibliotekarz Zamojski”. Z zamojską biblioteką związana od ponad 20 lat. Inicjator i organizator wielu projektów na rzecz budowania społeczności ludzi czytających i integrujących środowisko wokół literatury.

Fot. Bogdan Nowak



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ktosia 15.12.2018 10:39
Cecylko, moje gratulacje ; jesteś też Osobą bezinteresownie pomagającą innym, za to wszystko serdeczności...

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy Lege Artis
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
ReklamaBaner reklamowy b - dodatek
ReklamaBaner B1
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PO to złoTreść komentarza: "zostali zobowiązani do zapłaty na rzecz pokrzywdzonego funkcjonariusza policji po 3 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, ale zwolniono ich od kosztów sądowych." - winno być odwrotnieData dodania komentarza: 01.05.2024, 17:48Źródło komentarza: Zamość: Od maseczki do czynnej napaści na funkcjonariuszy. Sąd wydał wyrok w głośnej sprawie z czasów pandemiiAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: "Ja myślałem" - grubo pojechałeśData dodania komentarza: 01.05.2024, 17:46Źródło komentarza: Dołhobyczów: Protest niebezpiecznie się nasilał. Rolnicy planują go wznowićAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: absolwent gimnazjumData dodania komentarza: 01.05.2024, 17:45Źródło komentarza: Dołhobyczów: Protest niebezpiecznie się nasilał. Rolnicy planują go wznowićAutor komentarza: i dobrzeTreść komentarza: szują jesteś ćwokuData dodania komentarza: 01.05.2024, 16:03Źródło komentarza: Zamość: Od maseczki do czynnej napaści na funkcjonariuszy. Sąd wydał wyrok w głośnej sprawie z czasów pandemiiAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: tęsknicie tow.Data dodania komentarza: 01.05.2024, 16:02Źródło komentarza: Archiwalne fotografie pierwszomajowych pochodów w Zamościu i SzczebrzeszynieAutor komentarza: Lepiej wydac na ukrainca niz zadbac o wlasnych obywateliTreść komentarza: Brak sciezek rowerowych i chodnikow! Juz dawno kazde miasto powinno miec przy drodze glownej chodnik, badz sciezke rowerowa łaczona z chodnikiem! Bez durnych barierek ktore niepotrzebnie generuja koszta, poprostu kawalek asfaltu przeznaczonego dla poruszajacych pieszych i rowerow. Zamiast tego pchaja kase w ukraincow zlodzieji!!! Tym bardziej nasz rejon jest turystyczny i gdzie sa polaczenia miedzy zamosciem a zwierzyncem, krasnobrodem itp!? Przeciez gdy robi sie cieplo, nie da sie normalnie przejechac samochodem!!! Przykre ze juz jest pierwsza ofiara, ale zapewne bedzie ich wiecej w tym roku....Data dodania komentarza: 01.05.2024, 15:40Źródło komentarza: Gm. Biłgoraj: Nie żyje rowerzystka
Reklama
Reklama