Obsza: Jesienne recytacje w rocznicę niepodległości

  • 07.12.2018, 15:30
  • ak
Obsza: Jesienne recytacje w rocznicę niepodległości Fot. Biblioteka Publiczna w Obszy
Utwory polskich poetów, m.in. Marii Konopnickiej, Artura Oppmana, Władysława Bełzy, Wisławy Szymborskiej, Jana Nepomucena Kamińskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Juliusza Słowackiego recytowali uczestnicy konkursu "Poetycka jesień" zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Obszy. Tematem przewodnim prezentacji była 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wśród najmłodszych (uczniowie klas I-III) wygrała Hanna Piścio ze Szkoły Podstawowej w Olchowcu. Drugą nagrodę otrzymały wspólnie Sandra Kowalska z SP Babice i Oliwia Majcher z SP Zamch. Na trzecim miejscu znalazła się Gabriela Wurszt z SP Obsza. 

W gronie recytatorów z klas IV - VI jurorzy najwyżej ocenili Julię Oleszek z SP Babice. Kolejne nagrody otrzymały: Wiktoria Wołoszyn z SP Zamch i Amelia Kowalik z SP Obsza, a jej szkolny kolega Maciej Pomagiel został wyróżniony.

W najstarszej kategorii wiekowej (ostatnie klasy podstawówek i gimnazja) najlepiej zaprezentowała się Marlena Mizerska z SP Babice. Druga nagroda trafiła do gimnazjalistki z Obszy Karoliny Rożek, a trzecią odebrała Kinga Jaskowska z SP Zamch.

W konkursowym jury zasiadły: Bożena Bednarczuk, dyrektor GOK, a także radna Irena Kościk oraz Wanda Buczek z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe