Biłgoraj: Gawędzili o książkach w ZSZiO

  • 7.12.2018, 06:00
  • ak
Biłgoraj: Gawędzili o książkach w ZSZiO Fot. ZSZiO Biłgoraj
„Książka to coś więcej, niż tylko czytanie” - pod takim hasłem biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zorganizowała VII Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla uczniów podstawówek i gimnazjów oraz szkół średnich.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w konwencji booktalking, czyli ich zadaniem było jak najciekawsze zareklamowanie wybranej książki. Ich prezentacje oceniało jury, w którym zasiadły: poetka i dziennikarka Halina Olszewska, Lidia Grabowska z Biłgorajskiego Centrum Kultury i polonistka Iwona Małek. Członkinie komisji oceniały m.in. poprawność językową, płynność wypowiedzi, streszczenie fabuły, ale też użycie multimediów, przebranie, rekwizyty.

W grupie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wygrała Magdalena Sokołowska z Gimnazjum nr 1 św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju. Druga była Karolina Waliwander ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie, a trzecia Emilia Janda, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. KEN w Szyszkowie.

W kategorii szkół średnich najlepiej wypadli: Aleksandra Kolbuch z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Nela Fusiarz z I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju i Ewelina Ostrowska z ZSZiO w Biłgoraju.

Konkurs przygotowały i nad jego przebiegiem czuwały Monika Buczek i  Anna Chwedyk.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe