Biłgoraj: Partyjka dla Niepodległej. Turniej szachowy w BCK

  • 05.12.2018, 15:01
  • ak
Biłgoraj: Partyjka dla Niepodległej. Turniej szachowy w BCK Fot. pixabay.com
W ostatnią sobotę listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się XXI turniej szachowy, który w tym roku poświęcony był 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i połączony z XVIII memoriałem Stefana Knappa.

Szachiści rywalizowali w kilku grupach wiekowych, a zdobyte przez nich punkty pozwoliły na wyłonienie najlepszych z najlepszych w kategorii open. W ostatecznej klasyfikacji wygrał Hubert Mucha z BCK Biłgoraj, który zdobył aż 8 punktów na 9 możliwych. Drugi był jego klubowy kolega Dawid Dzido (7,5 pkt.). Na kolejnych miejscach znaleźli się Przemysław Zdybel z Warszawy (7 pkt.), Dariusz Wróbel (BCK Biłgoraj, 7 pkt.) i Tomasz Zdybel (Warszawa, 6 pkt.).

W kategorii kobiet zwyciężyła Karolina Kornik (BCK Biłgoraj), a w grupie dziewcząt do lat 18 Julii Rutowski. Wśród chłopców triumfował 18-letni Hubert Mucha przed swoim bratem Konradem (obaj BCK Biłgoraj) i Antonim Widzem (Biłgoraj). Katarzyna Sudoł (BCK Biłgoraj) była najlepsza w kategorii dziewcząt do lat 14, a w gronie chłopców w tej grupie wygrał Przemysław Zdybel (Warszawa). W kategorii do lat 10 dziewcząt zwyciężyła Samanta Portka (Tereszpol-Kukiełki), zaś w gronie ich rówieśników mistrzem okazał się Krzysztof Woźniak (Modliborzyce).

Nagrody rzeczowe ufundowali dla szachistów Urząd Miasta i Biłgorajskie Centrum Kultury, zaś nagrody pieniężne pochodziły w całości z wpisowego i od indywidualnych darczyńców.

 

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe