Werbkowice: Mister Murawy lubi poaktorzyć

  • 5.12.2018, 06:00 (aktualizacja 05.12.2018 07:46)
  • Mariusz Parol
Werbkowice: Mister Murawy lubi poaktorzyć Fot. Mariusz Parol
Pierwszy konkurs Mistera Murawy na Zamojszczyźnie od razu nabrał międzynarodowego charakteru, połowa z sześciu kandydatów to obcokrajowcy.

Adam Onkiewicz, wychowanek MKS Unia Hrubieszów, a obecnie zawodnik stołecznego klubu piłkarskiego Przyszłość Włochy – Warszawa wygrał konkurs na Najprzystojniejszego Piłkarza na Zamojszczyźnie. Konkurs rozstrzygnięto 1 grudnia podczas andrzejkowej zabawy w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Adam Onkiewicz ma 36 lat. Był najstarszym uczestnikiem wyborów w Werbkowicach. Pochodzi z Hrubieszowa. Jest wychowankiem tamtejszej Unii. Grał również w Ładzie Biłgoraj, i Krysztale Werbkowice. Ale był także piłkarzem Flisaka Złotoryja na Dolnym Śląsku. Gdy przeprowadził się do Warszawy, grał w tamtejszym Drukarzu, a także w podwarszawskich klubach piłkarskich w Łomiankach, Józefowie nad Wisłą i Piasecznie. Obecnie Adam Onkiewicz mieszka na warszawskiej Pradze, jest piłkarzem stołecznego KS Przyszłość Włochy. Od czasu do czasu występuje w reklamach różnych produktów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Z Ghany do Zamościa   

 

Barnor Bright był jednym trzech obcokrajowców, którzy w sobotni wieczór w Werbkowicach walczyli o tytuł Mistera Murawy. Był jedynym kandydatem, który wyróżniał się hebanowym kolorem skóry. Większość ludzi w Polsce ma kłopot z wymówieniem jego imienia i nazwiska, dlatego znajomi nazywają go króciutko "Bibi" (od inicjałów jego imienia i nazwiska). Barnor pochodzi z Ghany w Afryce Zachodniej. Ma dopiero 24 lata, ale jego piłkarski życiorys jest dość bogaty. Był zawodnikiem belgijskiej drużyny Sporting Danbotte, grał także w trzech pierwszoligowych klubach na Ukrainie. W tym roku rozpoczął grę w  Hetmanie Zamość.  

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
magdalena_hanczarska
magdalena_hanczarska 5.12.2018, 11:12
Brawo, gratulacje mój kochany Adasiu :)

Pozostałe