Łukowa: Przybyło książek w bibliotece

  • 02.12.2018, 13:14
  • ak
Łukowa: Przybyło książek w bibliotece Fot. pixabay.com
To świetna wiadomość dla moli książkowych. Biblioteka w Łukowej zakupiła ostatnio ponad 200 nowych wydawnictw. Już można je wypożyczać w książnicy głównej, a także w jej filii w Chmielku.

Zakupy były możliwe, bo Biblioteka Publiczna w Łukowej wzięła udział w programie Biblioteki Narodowej i otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych. Placówka miała do wydania przeszło 4,2 tysiąca złotych. Dobrze je spożytkowała. Na półki biblioteki w Łukowej trafiło 151 książek, a do filii w Chmielku - 73 pozycje.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe