Biłgoraj: Co ty wiesz o Marii Curie-Skłodowskiej? Wyniki konkursu w ZSZiO

  • 02.12.2018, 08:00
  • ak
Biłgoraj: Co ty wiesz o Marii Curie-Skłodowskiej? Wyniki konkursu w ZSZiO Fot. ZSZiO Reprezentanci RCEZ w Biłgoraju wygrali w kategorii szkół średnich.
Dokładnie 48 uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół średnich wzięło udział w konkursie "Maria Skłodowska Curie - patriotka i naukowiec", który w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju został zorganizowany pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Wszyscy uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test. Punkty, które zdobyli były sumowane na koncie każdej ze szkół i na tej podstawie wyłonieni zostali najlepsi.

W kategorii szkół średnich wygrali reprezentanci Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju: Brajan Alterman, Kacper Łoziński i Dominik Leń. Do konkursu przygotowywała ich Ewa Pankowiec. Drugie miejsce przypadło ex aequo zespołowi z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju i ZSZiO.

W grupie gimnazjalistów wygrali uczniowie z Aleksandrowa przed rówieśnikami z Majdanu Starego i Dereźni Solskiej. Reprezentacja Aleksandrowa wygrała też w kategorii podstawówek, a kolejne miejsca przypadły uczniom w Dereźni Solskiej i Majdanu Starego.

Celem konkursu było zdobywanie i pogłębianie wiedzy o życiu i twórczości tej polskiej noblistki, zaciekawienie uczniów naukami ścisłymi, podniesienie kompetencji chemicznej i fizycznej młodzieży szkolnej oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży szkolnej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe