Biłgoraj: Rosną klony, dęby i magnolie posadzone na 100-lecie niepodległości

  • 02.12.2018, 06:19
  • ak
Biłgoraj: Rosną klony, dęby i magnolie posadzone na 100-lecie niepodległości
Jeszcze są niewielkie, ale jest szansa, że za jakiś czas się rozrosną i zaprezentują w pełnej krasie. Na terenie Biłgoraja posadzono 100 drzewek. Okazją było 100-lecie polskiej niepodległości.

Wybór gatunków sadzonek nie był przypadkowy. Zdecydowano się na liściaste klony zwyczajne, dęby szypułkowe oraz magnolie. To drzewa nie tylko piękne, ale też takie, które przyczynią się środowisku naturalnemu, bo ze względu na dużą powierzchnię swoich liści i ich właściwości asymilacyjne przyczynią się do poprawy jakości powietrza poprzez redukcje dwutlenku węgla.

Drzewka sadzone były na terenach zielonych, skwerach, ale też tam, gdzie wcześniej prowadzone były wycinki. Sadzonki znalazły się więc m.in. przy placu zabaw przy ul. Okulickiego, przy parkingu przy ul. Targowej, przy pomniku przy ul. Armii Kraków w Parku Solidarności oraz przy ul. Szwajcarskiej.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe