Stulatek z Mołodiatycz

  • 12.08.2016, 11:49
  • par
Stulatek z Mołodiatycz
Wincenty Mil z Mołodiatycz (gm. Trzeszczany) pod koniec lipca świętował swoje setne urodziny. Z życzeniami dla jubilata przyjechali przedstawiciele władz gminy Trzeszczany, a inspektorzy KRUS przekazali jubilatowi decyzję o przyznaniu specjalnego dodatku do emerytury, jaki jest przyznawany stulatkom.

Wincenty Mil, mieszkaniec Mołodiatycz, urodził się 21 lipca 1916 r. Jubileusz swoich setnych urodzin obchodził 21 lipca tego roku. W tym niezwykłym dla jubilata dniu towarzyszyła mu najbliższa rodzina i przedstawiciele władz samorządowych gminy Trzeszczany. Wójt Stanisław Czarnota złożył jubilatowi gratulacje i życzył zdrowia, pomyślności, miłości bliskich i wielu następnych lat szczęśliwego i pogodnego życia. Przewodniczący Rady Gminy Mariusz Pietnowski odczytał list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło. Od najbliższych pan Wincenty otrzymał kwiaty i tort urodzinowy. 

W spotkaniu w domu stulatka uczestniczyli także inspektorzy z KRUS w Hrubieszowie. Stulatek z Mołodiatycz otrzyma tzw. honorowe świadczenie.    

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 12.08.2016, 20:49
Poco mu to świadczenie,dla człowieka w tym wieku najwyższym świadczeniem jest nie zus ,a wschud słońca każdy następny dzień życia.
A tu odrazu dostał specjalne świadczenie i to od zus????-kabaret.
Pan Wincenty przeżył wiele lat,gratuluję!
Tak trzeba trzymać

Pozostałe