Biłgoraj: Nie daj się grypie, zaszczep się za darmo

  • 15.11.2018, 07:00 (aktualizacja 15.11.2018, 09:14)
  • ak
Biłgoraj: Nie daj się grypie, zaszczep się za darmo Fot. pixabay.com
Już tylko kilkanaście dni mają mieszkańcy Biłgoraja, by skorzystać z akcji bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. To oferta dla mieszkańców miasta, którzy skończyli 60 lat.

Program szczepień na lata 2018-2020, finansowany wspólnie przez samorząd Biłgoraja i NFZ został przyjęty latem br. Ralizują go dwie biłgorajskie przychodnie: "Twój Lekarz" przy ul. Pojaska 3 oraz Konsylium na ul. Poprzecznej 3. Tutaj do końca listopada powinni się zgłaszać biłgorajanie powyżej 60 roku życia, jeżeli zamierzają zaszczepić się przeciwko grypie.

Według szacunków, w tym roku program może kosztować przeszło 61 tys. zł. NFZ wyłoży ok. 24 tys. zł, reszta pochodzić ma z budżetu Biłgoraja. Ostateczny koszt zależy jednak od liczby pacjentów, którzy szczepieniom się poddadzą.

Warto dodać, że w Biłgoraju realizowany jest również program szczepień przeciwko zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Skierowany jest do dzieci 12-letnich i ich opiekunów prawnych.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe