Susiec: NIE (zapomniane) ludowe śpiewanie w GOK

  • 30.10.2018, 11:00
  • Materiał nadesłany
Susiec: NIE (zapomniane) ludowe śpiewanie w GOK
Gminny Ośrodek Kultury w Suścu realizuje projekt pt. NIE (zapomniane) ludowe śpiewanie! z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska.

Zadanie ma na celu zebranie, usystematyzowanie i opracowanie w formie transkrypcji nutowych bogatego repertuaru pieśniowego znakomitej śpiewaczki, twórczyni ludowej Pani Janiny Kowalczuk pochodzącej z Grabowicy (gm. Susiec) – trzykrotnej zdobywczyni Baszty – najwyższej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu oraz wydanie publikacji w formie książkowej.

Wydawnictwo będzie miało charakter monografii z opracowaniem i analizą repertuaru, z podziałem na gatunki pieśniowe, z wyeksponowaniem cech językowych – gwarowych i muzycznych charakterystycznych dla regionu Roztocza. 

Również w miesiącu listopadzie w GOK zostanie zorganizowana promocja wydawnictwa.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe