Hrebenne: Cenna kolekcja nie wjechała do Polski

  • 29.10.2018, 06:00
  • ak
Hrebenne: Cenna kolekcja nie wjechała do Polski Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Monety, emblematy, medale oraz odznaczenia próbował wwieźć do Polski obywatel Izraela, który granicę naszego kraju przekraczał w Hrebennem. Ale całą kolekcję stracił podczas odprawy. Przejęli ją funkcjonariusze celno-skarbowi.

Cudzoziemiec popełnił błąd, bo wjeżdżając do Polski nie zgłosił, że wiezie ze sobą tak bogate zbiory. Tymczasem w jego bagażu celnicy natrafili m.in. na: ponad 1300 różnych monet (np. z czasów carskich) oraz okolicznościowych rubli, ponad 250 radzieckich medali, odznaczeń i legitymacji, kilkadziesiąt banknotów dziesięciozłotowych z 1940 roku.

Mężczyzna wiózł także kilkanaście sztuk wyrobów użytkowych, w tym m.in. srebrne papierośnice, łyżeczki, świeczniki, jak również kilkadziesiąt sztuk srebrnej i złotej biżuterii. Tego także przy odprawie nie zgłosił.

Zatajając swoją kolekcję, popełnił wykroczenie. Dlatego wszczęto przeciwko niemu postępowanie karne skarbowe. Funkcjonariusze celno-skarbowi zajęli przemycane przez obywatela Izraela towary oraz 1000 złotych na poczet grożącej mu kary grzywny.

Wstępnie rynkową wartość towaru oszacowano na 13 tys. złotych. Co do ostatecznej wartości, w tym zabytkowej, wypowie się rzeczoznawca.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JudenZeitung
JudenZeitung 29.10.2018, 15:10
Same antysemity w ty Polsce.... ;)
Monty
Monty 29.10.2018, 09:35
Teraz tylko czekać na skargę ambasady Izraela z powodu grabieży majątku ich turysty przez organa państwa.

Pozostałe