Trwają wybory samorządowe 2018. Wszystkie lokale wyborcze są otwarte (ZDJĘCIA)

  • 21.10.2018, 09:03 (aktualizacja 21.10.2018, 09:17)
  • ak
Trwają wybory samorządowe 2018. Wszystkie lokale wyborcze są otwarte (ZDJĘCIA) Fot. A. Szewc
Dzisiaj w naszym regionie, jak w całej Polsce, odbywają się wybory samorządowe. Na terenie działania zamojskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego o czasie otwarte zostały wszystkie obwodowe komisje. Póki co, głosowanie odbywa się bez żadnych nieprzewidzianych sytuacji.

– Na dzień dzisiejszy mamy na naszym terenie zarejestrowanych 35.031 wyborców, a także 4 tzw. unitów, czyli obywateli Unii Europejskiej, zaś 4 osoby zdecydowały się skorzystać z głosowania korespondencyjnego: 2 z Zamościa i po jednej ze Zwierzyńca i Biłgoraja – usłyszeliśmy przed kilkoma minutami od Anny Chrzan, dyrektor zamojskiej delegatury KBW.

W naszym regionie pracuje dzisiaj 418 obwodowych komisji wyborczych. 402 są stałe, a 16  powstało w domach pomocy społecznej, szpitalach oraz w zakładach karnych w Zamościu i Hrubieszowie.

Podczas tych wyborów niektóre osoby, np. niepełnosprawne lub takie, które ukończyły 75 rok życia, mogły wybierać swoich przedstawicieli do samorządu z pomocą pełnomocników.

Na terenie działania zamojskiej delegatury KBW zdecydowało na to dokładnie 685 wyborców. Najwięcej, bo 56 w Komarowie-Osadzie; 52 w Tyszowcach, 39 w Rachaniach, 38 w Adamowie, a 37 w Starym Zamościu. Tylko jedna osoba głosuje przez pełnomocnika w Ulhówku, a żadnego takiego przypadku nie ma np. we Frampolu czy Aleksandrowie.

Na razie nie ma informacji o frekwencji (lokale wyborcze zostały otwarte o godz. 7), bo te będą podane ok. godz. 13, a później ok. 18.

Przypominamy, że głosowanie potrwa dzisiaj do godz. 21. Do tego momentu trwa cisza wyborcza.

 

ak

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe