Wybory samorządowe 2018: Niepełnosprawni mogą głosować. Będzie pomoc w dojeździe

  • 20.10.2018, 06:00
  • ak
Wybory samorządowe 2018: Niepełnosprawni mogą głosować. Będzie pomoc w dojeździe Fot. pixabay.com
Niepełnosprawni wyborcy również mają prawo udziału w niedzielnych wyborach samorządowych. Gdyby mieli trudności z dotarciem do lokali wyborczych, z pomocą przyjdą im samorządy.

W Zamościu z pomocy mogą skorzystać wszystkie osoby, które mają problem z samodzielnym poruszaniem się. Zostaną dowiezione do lokalu wyborczego i odwiezione później do domu. Aby z tej możliwości skorzystać, wystarczy w niedzielę 21 października w godz. 7-21 zatelefonować pod nr tel.:  84 6772300 lub  84 6772302. Dowóz zapewniony będzie samochodem przystosowanym do potrzeb niepełnosprawnych. Co ważne, Pomoc w dojściu od samochodu do lokalu wyborczego i domu winna zapewnić rodzina takiego wyborcy.

Identycznie będzie jutro w Tomaszowie Lubelskim, gdzie pojazd do transportu został udostępniony przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Aby z pomocy skorzystać, należy zatelefonować do Urzędu Miasta pod nr: 84 664 37 40 i podać imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania na terenie miasta i numer telefonu.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe