Statystyczna niedziela w kościołach. Policzą wiernych

  • 20.10.2018, 06:00 (aktualizacja 20.10.2018, 09:37)
  • ak
Statystyczna niedziela w kościołach. Policzą wiernych Fot. pixabay.com
Ilu Polaków uczestniczy w niedzielnych mszach świętych? Jak wielu z nich przystępuje wówczas do sakramentu komunii? Czy dominują kobiety czy też mężczyźni? Odpowiedzi na te pytania ma przynieść jutrzejsze liczenie wiernych, które prowadzone będzie we wszystkich polskich kościołach.

Takie badania prowadzone są co roku, zawsze w październiku. Tym razem, decyzją Konferencji Episkopatu Polski tzw. badanie niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes) zostanie przeprowadzone w niedzielę 21 października.

Specjalnie przygotowane ankiety będą wypełniane w każdej z polskich parafii, a następnie do 7 listopada zostaną przekazane odpowiednim kuriom diecezjalnym.

CZYTAJ TAKŻE: JAKA JEST NASZA POBOŻNOŚĆ? WYNIKI LICZENIA WIERNYCH W DIECEZJI ZAMOJSKO-LUBACZOWSKIEJ

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe