''To historyczna chwila dla Polski i Armenii''. W Zamościu odsłonięto chaczkar przyjaźni polsko-ormiańskiej (ZDJĘCIA)

  • 16.09.2018, 15:44
  • Bartłomiej Wojnarowski
''To historyczna chwila dla Polski i Armenii''. W Zamościu odsłonięto chaczkar przyjaźni polsko-ormiańskiej (ZDJĘCIA)
Dziś (16 września) w miejscu byłej świątyni ormiańskiej na ul. Łukasińskiego odsłonięto pamiątkowy chachkar przyjaźni polsko-ormiańskiej.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00 od okolicznościowych przemówień prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka oraz ambasadora Armenii Edgara Ghazaryana.

Monument ufundował działający w Polsce przedsiębiorca ormiańskiego pochodzenia, Arsen Ovsepyan z Fundacji Polsko-Ormiańskiej

Na uroczystości obecni byli także duchowni Kościoła ormiańsko-katolickiego, którzy dokonali poświęcenia pomnika. Po uroczystym odsłonięciu delegacje z Polski i Armenii złożyły wieńce.

O godzinie 13:00 w kościele św. Katarzyny odbyła się liturgia ormiańskokatolicka, celebrowana przez

O godzinie 15:00 odbyła się konferencja naukowa w Muzeum Zamojskim a o 16:00 rozpoczął się koncert zespołu „Miqayel Voskanyan & Friends”.

 

 

Bartłomiej Wojnarowski

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe