Dołhobyczów: Wiozła bursztyn wielkości kurzych jaj. Straciła towar wart 120 tys. zł

  • 13.09.2018, 13:36 (aktualizacja 13.09.2018, 13:46)
  • ak
Dołhobyczów: Wiozła bursztyn wielkości kurzych jaj. Straciła towar wart 120 tys. zł Fot. NOSG
43-letnia Ukrainka nie uniknie kary. Będzie odpowiadać za usiłowanie przemytu do Polski 18 kilogramów bursztynu, którego wartość oszacowano na 120 tys.zł. Wpadła na przejściu granicznym w Dołhobyczowie.

Kobieta podróżowała do Polski wraz ze swoimi dwoma rodakami. W samochodzie, którym jechali cudzoziemcy pogranicznicy i celnicy z Dołhobyczowa odkryli skrytki z jantarem

W sumie uzbierało się 18 kilogramów kamieni. Niektóre były drobne, ale sporo naprawdę okazałych, nawet wielkości kurzych jaj.

Cały towar wart ok. 120 tys. zł został skonfiskowany. Ukrainka usłyszała zarzuty. Mogłaby przykrych konsekwencji uniknąć, gdyby bursztyn zgłosiła do odprawy. Wtedy jednak musiałaby uiścić stosowne opłaty, a na to najpewniej nie miała ochoty.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe