Biszcza-Zdrój już wkrótce?

  • 07.09.2018, 06:00 (aktualizacja 07.09.2018, 13:04)
  • dc
Biszcza-Zdrój już wkrótce?
Władze Biszczy starają się o status uzdrowiska dla gminy. Aktualnie władze samorządowe czynią zabiegi o odwiert po to, aby wydobywać wody lecznicze, które tam występują.

Biszcza może być trzecim – po Nałęczowie i Krasnobrodzie – uzdrowiskiem w województwie lubelskim. Wyniki badań klimatu Biszczy oraz wód wykazały właściwości lecznicze w chorobach narządów ruchu, układu oddechowego, układu krążenia, zaburzeń neurologicznych. 

 – Od lat staramy się o status uzdrowiska dla gminy Biszcza. Mamy już pełną dokumentację. Tam, gdzie jest planowane uzdrowisko, teren jest w pełni uzbrojony we wszystkie media. Są to tereny przeznaczone dla inwestorów, którzy w tej branży widzieliby swoją działalność. Aktualnie staramy się o pieniądze na odwiert, po to, aby wydobywać wody lecznicze, które tam zalegają. Następnie chcemy wystąpić o nadanie statutu obszaru ochrony uzdrowiskowej, a później, gdy już powstaną pewne obiekty, statusu uzdrowiska – mówi Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

dc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe