Z Kalinowic do Krasnobrodu po nowej drodze

  • 31.08.2018, 09:00 (aktualizacja 02.09.2018, 07:28)
  • ak
Z Kalinowic do Krasnobrodu po nowej drodze Fot. pixabay.com
To dobra wiadomość. Droga z Kalinowic do Krasnobrodu będzie remontowana. Zarząd powiatu zamojskiego rozstrzygnął już przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Remontowany będzie liczący ponad 19 kilometrów odcinek między Kalinowicami a Maciejówką (przez Pniówek i Suchowolę)w gminie Krasnobród. Prace potrwają do przyszłego roku, a prowadzone będą w ramach dużego projektu wszystkich powiatów województwa lubelskiego.

Unijne wsparcie na przebudowy tego fragmentu to ponad 8,7 mln zł, a całkowity koszt wyniesie przeszło 20,9 mln. Powiat wspólnie z gminami Zamość, Adamów i Krasnobród wykłada nieco więcej nić 12,1 mln zł .

W ramach zadania położony zostanie nowy asfalt i powstaną chodniki.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
skierbieszowiak
skierbieszowiak 02.09.2018, 23:39
To już kolejna inwestycja na trasach do krasnobrodu. Tymczasem inne gminy w regionie od 20 lat proszą powiat o remont i nie mogą się doczekać, bo co roku jest informacja - nie mamy pieniędzy, zapytajcie za rok. Za rok, nie mamy pieniędzy bo w tym roku budujemy drogę w gm krasnobród, może za rok coś wyjdzie. Za rok, sorry ale robimy drogę do szczebrzeszyna i zabrakło kasy. Za rok, kolejna droga w gm krasnobród.Na szczęście niedługo to się zmieni, zieloni zostaną odsunięci od władzy i powiat będzie dzielił inwestycje na zasadach zrównoważonego rozwoju - tak jak zapisano to programie budowy dróg. Z tym wyjątkiem, że najpierw trzeba będzie dokonać większych inwestycji pomijanych dotychczas gminach jak Stary Zamość, Grabowiec, Łabunie, Skierbieszów, Komarów, Miączyn czy Sitno. A dopiero później wracać do zrównoważonego rozwoju.
STOP PCHANIU KASY W SWOJE ZAGRODY!
Trolololo
Trolololo 01.09.2018, 15:39
A fakt że ta droga przebiega przez wiele innych miejscowości sie nie liczy? Zobaczyłeś nazwe Krasnobród i juz problem
Użytkownik
Użytkownik 05.09.2018, 07:08
Ni e nie mam problemu tylko na trasie do Krasnobrodu to jest kolejna duża inwestycja a pomija się inne gminy i miejscowości i tutaj widzę problem
Użytkownik
Użytkownik 31.08.2018, 22:39
Brawo kolejna trasa do Krasnobrodu wkrótce otwarta a reszta miejscowości niech dalej po dołach jeżdzi bo to drogi piątej lub ntej kategorii ale Krasnobród najważniejszy

Pozostałe