Szczebrzeszyn: Święto polszczyzny dobiega końca

  • 10.08.2018, 09:09
  • ak
Szczebrzeszyn: Święto polszczyzny dobiega końca Fot. Kronika Tygodnia
Dzisiaj już przedostatni dzień Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Od początku tygodnia w miasteczku odbyły się dziesiątki warsztatów, spotkań, recitali, debat, prezentacji. Jeśli jeszcze tam nie byliście, pospieszcie się. Na dzisiaj i jutro także zaplanowano wiele atrakcyjnych wydarzeń.

Do Szczebrzeszyna, na doroczne święto polszczyzny zjechali poeci, pisarze, aktorzy, językoznawcy. Czytali książki, rozmawiali o nich, analizowali nasz ojczysty język, rozmawiali o nim.

Wczoraj uczestnicy Festiwalu mieli okazję podziwiać m.in. aktora Adama Ferencego (na zdjęciach) w spektaklu "Dziennik przebudzenia", opartego na powieściach Jerzego Pilcha.

Dzisiaj od godziny 10 posłuchać będzie można książek dla dzieci, Później w rozmowach o języku wezmą udział m.in. Katarzyna Kłosińska, Maciej Czeszewski, Agnieszka Kunikowska. Na popołudnie zaplanowano kolejne spotkania autorskie, m.in. z Olgą Tokarczuk i Krzysztofem Vargą, a wieczorem poezję czytać będzie Maja Komorowska.

To nie wszystko. Szczegóły programu Festiwalu Języka Polskiego znajdziecie TUTAJ.

ak

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe