Werbkowice: Charytatywnie zagrali dla Sebastiana

  • 10.08.2018, 08:00
  • ak
Werbkowice: Charytatywnie zagrali dla Sebastiana Fot. Organizatorzy Przez cały czas trwania turnieju Sebastian wraz z rodziną gorąco dopingował zawodnikom.
Drużyna "Black Team" wygrała zorganizowany w niedzielę (5 sierpnia) w Werbkowicach charytatywny turniej, który odbył się, by pomóc Sebastianowi. Chłopiec zmaga się z poważną chorobą.

Sebastian Bednarz mieszka w Werbkowicach i jest bardzo zdolnym chłopcem. W kwietniu ubiegłego roku zdiagnozowano u niego zespół Guillaina-Barrego. To choroba, która uszkadza nerwy i osłabia mięśnie. Nie możemy pozwolić, aby go zniszczyła. Stąd też właśnie pomysł turnieju piłkarskiego "Gramy dla Sebastiana" – mówiła nam jeszcze przed niedzielnym turniejem Danuta Muzyczka z Werbkowic, jedna z organizatorek imprezy.

W zawodach wzięło udział pięć drużyn. Wygrała ekipa "Black Team" przed Raidersami Hrubieszów i drużyną "Kot&W". Puchary dla najlepszych ufundował wójt Lech Bojko.

W tych zawodach nie wynik rozgrywek był jednak najważniejszy. Chodziło o zebranie pieniędzy, które choremu chłopcu pomogą w sfinansowaniu niezbędnej rehabilitacji. Zgromadzone w niedzielę środki już zostały przekazane rodzinie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe