Nowe rzeźby zdobią Krynice

  • 09.08.2018, 07:00
  • roh
Nowe rzeźby zdobią Krynice
"Ucho", "Bazyliszek" i "Strażnik". Tak nazywają się rzeźby, które stanęły w Krynicach. Wykonali je studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina w ramach pleneru artystycznego.

"Ucho" i "Bazyliszka" studenci Wydziału Artystycznego UMCS wykuli w kamieniu. Nad "Strażnikiem" pracowali w drewnie. Po zakończeniu dzieła przyznali, że była to trudna i wyczerpująca praca. Na warsztat wzięli bowiem pień ponad 100-letniego dębu, który jest bardzo twardym materiałem, a który rósł w miejscowym parku. Bryła miała ponad 3 metry obwodu i prawie 5 metrów wysokości.

 – Był to trudny i wyczerpujący fizycznie plener, ale najbardziej udany ze wszystkich, w których braliśmy udział, a przez to satysfakcja jest ogromna – podsumowywał opiekun studentów dr Piotr Zieleniak.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe