Czego to celnicy nie znajdą...

  • 02.08.2018, 05:54 (aktualizacja 02.08.2018, 05:58)
  • ak
Czego to celnicy nie znajdą... Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Katalizatory, leki, kastety, czasem skarpety, a kiedy indziej... własne zdjęcia. Takie dość nietypowe "fanty" znajdują podczas swojej pracy funkcjonariusze celni w naszym regionie. Mamy raport o tego rodzaju ciekawostkach z lipca.

Celnicy z Hrebennego udaremnili w zeszłym miesiącu próbę przemytu do Polski... zużytych katalizatorów i 24 kilogramów złomu. Odpady te usiłował wwieźć do naszego kraju Ukrainiec. Towar próbował ukryć w siedzeniach i w worku wrzuconym do bagażnika.

Także na granicy w Hrebennem celnicy skonfiskowali dość popularne ostatnio wśród przemytników środki ochrony roślin. Jeden z podróżnych wiózł 10 litrów pestycydów, w bagażu innego znaleziono kolejne 4 kilogramy takich substancji.

Jeżdżą w teren i szukają

Funkcjonariusze celni z Zamościa ruszyli nie na granicę, ale w teren. I na prywatnej posesji w Chyżej odnaleźli ponad 4,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Towar był schowany w pomieszczeniach gospodarczych. Wobec właściciela posesji wszczęto postępowanie karne skarbowe. 

Nic się nie ukryje

Po raz kolejny papierosy ujawniono również w wagonach kolejowych przewożących rudę żelaza. W ciągu zaledwie dwóch dni, dzięki użyciu skanera RTG znajdującego się w Hrubieszowie, funkcjonariusze przejęli łącznie 13 tys. paczek nielegalnych wyrobów. 

Także w lipcu, na przejściu granicznym w Dołhobyczowie służba celna przejęła 20 zegarków znanej firmy. Przewożone były bez opakowań i etykiet, co może sugerować, że są podróbkami towarów markowych.

Co jeszcze próbuje się przemycać do Polski? 

Np. 168 par skarpet z podrabianymi znakami światowych firm. Taki transport przejęto na przejściu granicznym w Dorohusku. Towar znajdował się w bagażu podróżującej autokarem obywatelki Ukrainy. 

Kontrola szczegółowa samochodu osobowego, którym podróżowała 59-letnia obywatelka Ukrainy, zakończyła się ujawnieniem łącznie 385 szt. leków na potencję. Lekarstwa ukryte były siedzeniach pojazdu, apteczce oraz w bagażu kobiety. 59-latka przyznała się do próby przemytu, wyjaśniając jednocześnie, że leki zamówiła za pośrednictwem Internetu. Miały one rzekomo trafić do jej znajomego mieszkającego we Wrocławiu. 

Osiem nielegalnych automatów do gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze lubelskiego działu kontroli celno-skarbowej rynku. Zarekwirowali też pieniądze do wypłaty wygranych oraz klucze do automatów.

Najbardziej zaskakujące było jednak odkrycie w lokalu fotografii funkcjonariuszy, którzy zajmują się przeprowadzaniem kontroli związanych z urządzaniem gier hazardowych.  

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe