Zamość: PUP rozdaje pieniądze. Weź je, żeby założyć firmę

  • 22.07.2018, 13:00
  • ak
Zamość: PUP rozdaje pieniądze. Weź je, żeby założyć firmę Fot. pixabay.com
Nawet 24 tys. złotych mają szanse otrzymać osoby bezrobotne z Zamościa i okolic. Takie, jak również nieco niższe dotacje rozdysponuje Powiatowy Urząd Pracy dla tych, którzy zdecydują się założyć własną działalność gospodarczą.

Zamojski pośredniak ma do 'rozdania" przeszło 1,2 mln złotych. Dotacje z Fundusz Pracy wynieść mają po 18 tys. zł, a wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego sięgnąć może 24 tys. zł.

O pieniądze ubiegać się mogą osoby długotrwale bezrobotne (31 wniosków), mieszkające na wsi (21 wniosków), a także takie, które mają do 29 lat, nie pracują, nie kształcą się w trybie stacjonarnym i w okresie ostatnich 4 tygodni nie uczestniczyły w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych (15 wniosków).

Wnioski przyjmowane będą od jutra (poniedziałek, 23 lipca) do 3 sierpnia. Konkursy będą rozstrzygnięte, a wyniki ogłoszone najpóźniej 22 sierpnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe