Tyszowce: Pomnik żołnierzy zostanie odnowiony

  • 19.07.2018, 07:00
  • roh
Tyszowce: Pomnik żołnierzy zostanie odnowiony
Około 31 tys. zł będzie kosztowało odnowienie mogiły żołnierzy 1920 roku, która znajduje się na cmentarzu w Tyszowcach. Prawie 20 tys. zł na ten cel samorząd pozyskał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na cmentarzu w Tyszowcach znajduje się mogiła 33 ułanów poległych w walce z bolszewikami 2 września 1920 roku. Tylko piątka z nich znana jest z imienia, resztę pochowano, jako bezimiennych żołnierzy.

W 1983 roku z inicjatywy tyszowieckiego Związku Bojowników o Wolność i Demokrację w 65. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na dotychczasowej płycie betonowej stanęła betonowa figura żołnierza w legionowej rogatywce z karabinem. Autorem pomnika był pochodzący z Tyszowiec artysta rzeźbiarz Cezary Sienkiel.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe