Zamość: Podali nie tę szczepionkę

  • 10.07.2018, 06:00
  • Robert Horbaczewski
Zamość: Podali nie tę szczepionkę Fot. pixabay.com
6 tys. zł zadośćuczynienia zapłaci nastolatce jeden z zamojskich niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej za to, że pielęgniarka podała dziewczynie inną szczepionkę niż przepisał lekarz. Sąd pokreślił, że bez znaczenia jest, że szczepionkę kupili rodzice. Obowiązkiem pielęgniarki było zweryfikowanie składu leku.

Anna K. (personalia zmienione) z Zamościa od 2008 była pod opieką poradni alergologicznej dla dzieci NZOZ Med Spec w Zamościu. Zdiagnozowano u niej alergię na roztocza kurzu. Od 2012 roku została zakwalifikowana do odczulania szczepionką podskórną. Początkowo dziewczynka przyjmowała szczepionkę, co dwa tygodnie potem, co miesiąc. W wyniku odczulania nastąpiła poprawa stanu zdrowia.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Pod koniec kwietnia 2014 roku, wówczas 12-letnia dziewczynka razem z rodzicami zgłosiła się do ponownie do przychodni na szczepienie. Tuż przed wizytą, rodzice kupili szczepionkę w aptece. Choć na recepcie wystawionej przez lekarza alergologa była szczepionka o składzie 50 procent roztocza i 50 procent roztocza kurzu, pracownik apteki wydał szczepionkę tej samej marki, ale stosowaną do odczulania z powodu pleśni.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mk
mk 12.08.2018, 22:32

Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinterne…

www.ukraina-pracownicy.pl

Pozostałe