Werbkowice: Absurd zasilany słońcem

  • 03.07.2018, 06:14
  • Mariusz Parol
Werbkowice: Absurd zasilany słońcem
W dwudziestu gospodarstwach w gminie Werbkowice zdemontowane zostaną zestawy solarne, które zainstalowano pod koniec ubiegłego roku.

 Pod koniec ub. roku firma z Krakowa zainstalowała zestawy solarne w 20 gospodarstwach w gm. Werbkowice. Ale nie wywiązała się w terminie z kontraktu i gmina wypowiedziała jej umowę, po czym ogłosiła kolejny przetarg. Zestawy solarne, które są własnością krakowskiej firmy trzeba będzie zdemontować. W tym samym dniu zostaną zainstalowane takie same, ale dostarczone przez firmę z Rzeszowa, która wygrała drugi przetarg. – To absurd – narzekają mieszkańcy Hostynnego-Kolonii.

W 2016 roku gmina Werbkowice przystąpiła do realizacji projektu "Odnawialne źródła energii w gminie Werbkowice" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Montażem zestawów solarnych w ramach tego projektu zainteresowanych było ponad 160 właścicieli gospodarstw w gminie Werbkowice. Gmina reprezentowana przez wójta Lecha Bojkę zawarła z nimi umowy na montaż i eksploatację zestawów solarnych.

Gmina zobowiązała się do złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji, wyłonienie wykonawcy robót i do nadzoru inwestorskiego, a także przeprowadzenie odbiorów końcowych, rozliczenie finansowe inwestycji oraz ubezpieczenie zainstalowanych zestawów solarnych. Zainteresowani montażem zestawów mieszkańcy gminy Werbkowice zobowiązali się udostępnić budynki, w których urządzenia te miały zostać zainstalowane. Oświadczyli, że są świadomi niedogodności związanych z prowadzeniem robót w budynkach mieszkalnych i nie będą dochodzili z tego tytułu żadnych roszczeń ani odszkodowań.  

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe