Krynice: Plener i warsztaty artystyczne już niebawem!

  • 24.06.2018, 00:57
  • bw za ias24.eu
Krynice: Plener i warsztaty artystyczne już niebawem!
Gmina Krynice rozszerza współpracę z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W tym roku, oprócz pleneru, zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty rzeźbiarsko-plastyczne, które studenci poprowadzą pod okiem swoich profesorów.

Zajęcia dla młodych artystów w wieku do 12 lat rozpoczną się 7 lipca, ale zainteresowani powinni się zgłosić jak najszybciej, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać osobiście w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach lub telefonicznie pod numerem: 785 927 714.

Po raz pierwszy 18 studentów UMCS było na plenerze rzeźbiarsko-malarskim w gminie Krynice w lipcu ubiegłego roku. Wykonali wtedy pięć rzeźb, nawiązujących do miejscowego akwenu. Ławeczka w kształcie ryby, bóbr, karaś i niedźwiedź jedzący rybę oraz ogon wieloryba ozdobiły otoczenie krynickiego zbiornika wodnego, a malarze uwiecznili na płótnach urokliwe miejsca z gminie.

Z gminą Krynice współpracuje także Uniwersytet Medyczny w Lublinie i Uniwersytet Rzeszowski. Naukowcy i studenci Uniwersytetu Medycznego prowadzą m.in. szkolenia ratownicze dla strażaków i kursy udzielania pierwszej pomocy. Z kolei z wiedzy o doświadczenia rzeszowskich akademików mają korzystać m.in. uczniowie krynickich szkół i pracownicy jednostek samorządowych, którzy liczą na wsparcie choćby na przykład przy inwentaryzacji czy opracowaniu planów zagospodarowania.

bw za ias24.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe