Złota kolekcja Kuczmaszewskiej

  • 21.06.2018, 13:09
  • tomt
Złota kolekcja Kuczmaszewskiej fot. Agros Zamość
Agnieszka Kuczmaszewska przeszła do historii. Sztangistka Agrosu Zamość po raz piąty z rzędu wywalczyła tytuł mistrzyni Polski! Brąz dla jej klubowej koleżanki Eweliny Czop, a srebro dla Elżbiety Bielak ze Znicza Biłgoraj. Na najniższym stopniu podium stanęła też Diana Flak z Unii Hrubieszów.

Na Mistrzostwa Polski U-23 do Ciechanowa podopieczne Andrzeja Gawła jechały w roli murowanych kandydatek do podium. I przyznać trzeba, że spisały się na... medal, choć ze względu na okoliczności wcale łatwo nie było.

 – Ewelina dwa tygodnie przez mistrzostwami miała poważny wypadek samochodowy. Szczęście w nieszczęściu, że obeszło się bez złamań. Do ostatniej chwili nie było pewne, czy wystartuje. Pokazała jednak ogromny hart ducha i wyszła na pomost, zdobywając brązowy medal. W tych okolicznościach wynik ten należy traktować jak mistrzostwo świata! – mówi pełen uznania dla swojej zawodniczki trener Andrzej Gaweł.  

Klasą dla siebie w kat. 53 kg była zaś Agnieszka Kuczmaszewska, która do dotychczasowych dwóch tytułów juniorskich i dwóch młodzieżowych dorzuciła trzeci. Tym razem zwyciężyła wynikiem 150 kg (70+80).

 – Pięć kolejnych tytułów mistrzyni Polski to wynik, który wzbudza ogromny szacunek. Tym bardziej, że nie jesteśmy obecnie teraz w dużym rygorze treningowym. Naszą docelową imprezą są sierpniowe Akademickie Mistrzostwa Świata w Białej Podlaskiej – wyjaśnia Gaweł. – A już w dniach 20-28 października w Zamościu Mistrzostwa Europy U-20 i U-23. To będzie wielka sprawa.

Jak swój start ocenia złota medalistka?

 – Rwanie przebiegło idealnie, ale przy podrzucie były drobne komplikacje związane z temperaturą i wilgotnością. Było bardzo duszno i odcinało mnie po zarzucie, ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Jest złoto i to najważniejsze – powiedziała nam uradowana Agnieszka Kuczmaszewska.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe