43. Zamojskie Lato Teatralne rozpoczęte! (ZDJĘCIA, FILM)

  • 16.06.2018, 23:22 (aktualizacja 16.06.2018, 23:46)
  • bw
43. Zamojskie Lato Teatralne rozpoczęte! (ZDJĘCIA, FILM)
Dziś (16 czerwca) spektaklami ''Uwolnij nas'' i 'TrashPoem'' rozpoczęło się 43. Zamojskie Lato Teatralne. Buławy Hetmańskiej broni białoruski teatr niezależny InZhest.

Zamojskie Lato Teatralne otworzyła etiuda ''Uwolnij nas'' grupy teatralnej Drobiazg (w reż. Diany Maciąg) z Zamojskiego Domu Kultury. Sztuka w plastycznej formie opowiedziała o czasach ucisku Izraelitów w Egipcie i marzeniu o wolności. 

Bezpośrednio przed spekataklem głównym głos zabrał Janusz Nowosad - szef Zamojskiego Domu Kultury oraz Andrzej Wnuk, prezydent miasta Zamość. Jeszcze raz przekazali oni zdobytą w 2017 roku przez teatr InZhest Buławę Hetmańską, za sztukę ''Golden Age''. 

Wyczekiwany przez wszystkich, premierowy spektakl grupy InZhest rozpoczął się o godzinie 22:00 na Rynku Wielkim. ''TrashPoem'' to sztuka, w której w ironicznej formie opowiedziano o ludzkim zniewoleniu, władzy i tęsknocie za niezależnością. Aktorzy wykorzystali dźwięk, przedmioty a przede wszystkim muzykę, by poruszyć widzów zgromadzonych na zamojskim Rynku. 

 

PEŁNY PROGRAM 43. ZAMOJSKIEGO LATA TEATRALNEGO

bw

Zdjęcia (41)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe