Duża część życia

  • 12.06.2018, 13:20 (aktualizacja 12.06.2018, 13:39)
  • tomt
Duża część życia fot. Tomasz Tomczewski
Paweł Babiarz przyzwyczaił nas do tego, że jego zespoły walczą o najwyższe cele. Po raz drugi z rzędu drużyna juniorów Tomasovii zagra w barażach o Centralną Ligę Juniorów, a lada dzień młody szkoleniowiec zastąpi na ławce trenerskiej Marka Sadowskiego.


 

Z Pawłem Babiarzem rozmawia Tomasz Tomczewski.

Drugi raz z rzędu juniorzy Tomasovii wygrali ligę wojewódzką. Spodziewałeś się tego?

 – Jako trener zawsze staram się doprowadzić do tego, aby zawodnicy mieli ogromną chęć zwyciężania w każdym kolejnym meczu, nie myśląc o tabeli i liczbie zdobytych punktów – to jest jedyna słuszna droga w "robieniu awansów". Wracając do Tomasovii w marcu, wiedziałem, że będzie to trudne, ale nie niemożliwe. Wspólnymi siłami zrobiliśmy to.

Czy możesz porównać obie drużyny?

 – W poprzednim sezonie udało się zbudować bardzo dobry zespół, który świetnie funkcjonował zarówno na boisku, jak i poza nim. Trenowaliśmy wszyscy razem, czuliśmy się bardzo silni, cały czas potwierdzając to na boisku. W obecnym sezonie wielu juniorów trenuje z seniorami, kilku zawodników z pierwszej jedenastki jest w wieku juniora młodszego, brzydko mówiąc jest to "zbieranina", ale dzięki temu, że są to świetni chłopcy pod względem piłkarskim, sportowym, a przede wszystkim pod względem osobowości, charakteru, ten wynik też jest bardzo dobry. Reasumując, te dwa sukcesy zostały osiągnięte w zupełnie innych okolicznościach, oba dają dużą satysfakcję, oba pokazują, że piłka nożna w Tomaszowie ma się dobrze.

Najmocniejsze punkty zespołu juniorów to...

 – Drużyna ma kilku liderów, szczególnie mówię o dziewięciu zawodnikach, którzy brali udział w zeszłorocznych barażach do CLJ: Karol Krawczyk, Kacper Łaba, Jakub Piatnoczka, Filip Gmiterek, Michał Dudziński, Bartosz Iwanicki, Mateusz Korzęń, Dominik Zawada i Szymon Kozak. Widać, że mają już sporo doświadczenia i w trudnych momentach potrafią sobie poradzić, a jeszcze pomogą młodszym. Nikt nie ma wątpliwości, że rośnie nam w Tomaszowie dwóch świetnych rozgrywających – Maciej Żerucha i Michał Towbin. Swoje do udowodnienia ma też Paweł Świątek, napastnik, który jak spełni moje oczekiwania, już niedługo będzie wyróżniającym się zawodnikiem IV ligi. Wielu z tych graczy zagrało już swoje dobre mecze w IV lidze, a w ich ślady idą już kolejni: Piotr Krawczyk, Przemek Krawczyk, Jakub Witkowski, Maciej Stożek, Jakub Szuta... mógłbym wymieniać bardzo długo. Wierzę w tych chłopaków, wiem, że mogą grać bardzo dobrze w piłkę, ale muszą codziennie udowadniać sobie i trenerom, że są w stanie pracować na wysokich obrotach, bez tego nie mają szans.

 

Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nie biały
nie biały 12.06.2018, 16:25
Paweł powodzenia

Pozostałe