Zwierzyniec: Sprzątali śmieci w RPN

  • 26.10.2016, 10:01
  • Kronika Tygodnia | Wiadomości z regionu Zamość, Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lub.
Zwierzyniec: Sprzątali śmieci w RPN PKP LHS
Kilkudziesięciu pracowników zamojskiej spółki PKP LHS zbierało śmieci na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. To była już piąta taka akcja.

Akcje "Sprzątamy Roztoczański Park Narodowy" to efekt porozumienia o współpracy zawartego w 2012 roku przez Roztoczański Park Narodowy ze spółką PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa. Dotyczy ono realizacji wspólnych działań środowiskowych i społecznych, których celem jest dbanie o środowisko naturalne i lokalne społeczności. W ten też sposób następuje kształtowanie i propagowanie świadomości ekologicznej wśród pracowników.

W tym roku uczestnicy pracowniczego wolontariatu PKP LHS "EKOlogiczni"ruszyli sprzątać park 15 października. Wspólnie z pracownikami RPN sprzątali najbardziej uczęszczane przez turystów szlaki i ścieżki. Warto podkreślić, że z każdym kolejnym rokiem zmniejsza się ilość zebranych śmieci. To świadczy o wzroście świadomości ekologicznej turystów i skuteczności samej akcji.

Kronika Tygodnia | Wiadomości z regionu Zamość, Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lub.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe