Zamość: Spotkanie z "dobrymi wojakami"

  • 27.05.2018, 06:00
  • bn
Zamość: Spotkanie z "dobrymi wojakami"
"Czar starej fotografii. Austriacy na Zamojszczyźnie" – taki tytuł będzie nosić wystawa, która w piątek (1 czerwca) zostanie otwarta w zamojskiej Kawiarni "Bohema"przy ul. Staszica. Znajdzie się tam kilkadziesiąt fotografii wykonanych przed I wojną światową oraz podczas działań wojennych.

Zdjęcia, które zostaną zaprezentowane na ekspozycji, pochodzą ze zbiorów Adama Gąsianowskiego, właściciela Muzeum Fotografii w Zamościu (oraz naszego redakcyjnego kolegę). Większość z nich wykonano na Zamojszczyźnie. Żołnierze austro-węgierscy zostali na nich uwiecznieni pojedynczo lub całymi oddziałami. Niektóre zdjęcia wykonano w fotograficznym atelier, inne podczas różnych, czasami zaskakujących sytuacji (jedną z fotografii wykonano np. podczas wojskowego "świniobicia"). Na ekspozycji znajdą się także opisy działań wojennych oraz losów ludności cywilnej podczas I wojny światowej na Zamojszczyźnie. 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe