Hrebenne: Nie było lekko. 12 kg bursztynu w plecaku Ukraińca

  • 17.05.2018, 13:58
  • ak
Hrebenne: Nie było lekko. 12 kg bursztynu w plecaku Ukraińca Fot. NOSG
Za próbę przemytu do Polski 12 kilogramów bursztynu odpowie obywatel Ukrainy zatrzymany przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na przejściu w Hrebennem.

Cudzoziemiec wjeżdża do Polski w poniedziałek. Podczas kontroli okazało się, że do swojego plecaka spakował coś, czego nie powinien: 12 kilogramów bursztyny wartego ok. 50 tys. zł. 

32-latek już na granicy stracił towar. Później mógł już kontynuować podróż. Ale odpowie za to, że nie zgłosił bursztynu do oclenia.

Jantar jest bardzo popularny wśród przemytników. – Od początku roku funkcjonariusze NOSG zatrzymali już ponad 140 kg nielegalnego bursztynu o wartości ponad 300 tys. zł – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe