Gm. Zamość: Zrób coś dobrego, oddaj krew!

  • 06.05.2018, 06:00 (aktualizacja 06.05.2018, 19:27)
  • ak
Gm. Zamość: Zrób coś dobrego, oddaj krew! Fot. pixabay.com
Na przyszłą niedzielę 13 maja w Żdanowie (gm. Zamość) zaplanowano akcję poboru krwi.

Chętni do podzielenia się krwią z potrzebującymi będą mogli od godz. 8.30 zgłaszać się w Zespole Szkół w Żdanowie. Dla każdego krwiodawcy przygotowany zostanie specjalny zestaw gadżetów. Każdy otrzyma również sadzonkę drzewka.

Ale to nie koniec. na miejscu świadczone będą bezpłatne porady dietetyczne i prowadzona analiza składu ciała. Ponadto za darmo wykonać będzie można badania profilaktyczne i bezinwazyjne testy stanu zdrowia. Zaplanowano również konkursy i quizy, pokaz pierwszej pomocy i relaksacyjny masaż dłoni.

Gościnnie na akcji poboru krwi wystąpi zespół SHOW MEN, pojawi się też Zamojska Grupa Motocyklowa i Kresowe Bractwo Motocyklowe BIAŁY KRUK.

Organizatorzy wydarzenia to: samorząd gminy Zamość, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość, Rejonowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s Wysokiem, Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Promocji i Rozwoju Środowisk Lokalnych 28+, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu z jednostką w Skokówce i Żdanówku.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Justi
Justi 14.05.2018, 22:53
Szkoda, ze w Zamosciu zasluzeni honorowi krwiodawcy nie moga korzystac z darmowych przejazdow komunikacja miejska. W Zamosciu nalezy oddac 25 l czystej krwi. W innych miastaw w naszym wojewodztwie kazdy zaslyzony krwiodawca (kobieta 5 l, mezczyzna 6 l krwi lub osocza) moze korzystac z darmowego karnetu. Szkoda, ze RM w Zamosciu nie docenia o swoich krwiodawcow i nie zacheca mlodych osob do tego pieknego daru!
ABK
ABK 06.05.2018, 11:31
W artykule jest podana data 12 maja a na plakacie 13tego. Domyślam sie, że prawidłowa to ta na plakacie.
Upssss
Upssss 06.05.2018, 08:18
Panie/Panowie Redaktorzy, jak na plakacie jest: akcja jest 13-ego!!!!!
Redakcja
Redakcja 06.05.2018, 19:29
Już jest jak należy :)

Pozostałe