Droga z Białegostoku do Zamościa. Nowa wystawa w ZDK

start 25.01.2019 17:00

Zamojska Grupa Fotograficzna GT, ZDK

koniec 25.02.2019 10:00

Lokalizacja: Zamość, Partyzantów 13

Zdjęcia fotografików zrzeszonych w Białostockim Towarzystwie Fotograficznym będzie można oglądać na wystawie, która w piątek 25 stycznia zostanie otwarta w Zamojskim Domu Kultury. Ekspozycja nosi tytuł "Droga". Wernisaż zaplanowano na godz. 18.

W otwarciu wystawy wezmą udział przedstawiciele BTF: Ewa Bijak, Krzysztof Kadziewicz, Wiesław Korycki, Joanna Sawicka i prezes Czesław Zdanowicz. W ZDK oglądać będzie można zdjęcia, które wykonali: Andrzej Alicki, Jarosław Bierć, Ewa Bijak,  Radosław Ciepłucha,  Kazimierz Jankowski, Krzysztof Kadziewicz, Wiesław Korycki, Zuzanna Kościuszko, Ewa Parfieniuk, Małgorzata Pawelczyk, Agnieszka Pilecka, Zbigniew Sadowski, Joanna Sawicka, Marek Tomaszuk, Cezary Werpachowski i Czesław Zdanowicz.

Ich "Droga" to dokumentalny  przekaz o szerszym wymiarze niż potoczne rozumienie tego pojęcia. Bo tytułowa "droga" jest często alegorią, na której ludzie codziennie odciskają  swoje piętno, z którą nieustannie splatają się ich losy i rodzi się pytanie o przyszłość człowieka. Przedstawione na wystawie  obrazy realistyczne  ukazują   nieustannie zmieniający się świat zewnętrzny, który  istnieje w rzeczywistości w sposób zgodny z naszą obserwacją życia. Główna rola takich zdjęć to utrwalenie w pamięci tego, co wkrótce zniknie  z naszego   krajobrazu.

Wystawa w ZDK będzie czynna do 25 lutego.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.