Hrubieszów: Autorskie spotkanie z Pawłem Beręsewiczem w HDK

start 28.11.2017 17:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie

koniec 28.11.2017 19:00

Lokalizacja: Hrubieszów

Jest autorem opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci, ale także tłumaczem. Paweł Beręsewicz opowie o swoich pasjach na spotkaniu autorskim w Hrubieszowie. Zaplanowano je na jutro (wtorek, 28 listopada) o 17 w sali GotArt Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Organizatorem wizyty jest Miejska Biblioteka Publiczna.

Krzysztof Beręsewicz urodził się w 1970 roku w Warszawie. Po ukończeniu anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim uczył tego języka w jednym z liceów w stolicy, a w 2004 roku nawiązał współpracę z krakowskim wydawnictwem "Skrzat". Jej efektem była m.in. seria książek o rodzinie Ciumków i powieść zatytułowana "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek". Od 2007 roku wydaje również w łódzkiej "Literaturze", która opublikowała "Tajemnicę człowieka z blizną", "Czy wojna jest dla dziewczyn?", "Więcej niż klub" czy "Wszystkie lajki Marczuka". Na liście tłumaczeń Krzysztofa Beręsewicza jest m.in.: "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery, "Przemiana" Margaret Mahy, "Przygody Tomka Sawyera" Marka Twain'a i "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett. 

Bohater wtorkowego spotkania był wielokrotnie nagradzany. Ma na koncie np. Nagrodę Literacką miasta stołecznego. Warszawy, dwie Nagrody Literackie im. Kornela Makuszyńskiego, trzecią nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren oraz pięć nominacji w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.