Zamość: Andaluzja w Nadszańcu. Zaproszenie na wystawę

start 20.12.2021 17:00

Zamojska Grupa Fotograficzna – Grupa Twórcza

koniec 22.03.2022 15:00

Lokalizacja: Zamość

Andaluzja to kraina w południowej Hiszpanii, gdzie łączą się kultury północnej Afryki i Europy. Andaluzja jest uznawana za ojczyznę Flamenco, a stolicą jest Sewilla, która ma bardzo bogatą historię. To z tego miasta Kolumb wyruszył na wyprawy, podczas których odkrył Amerykę. W największej katedrze gotyckiej w Sewilli, znajduje się symboliczny grób tego podróżnika. Przez wiele lat te tereny znajdowały się pod wpływami arabskimi i ma to odzwierciedlenie w orientalnych zdobieniach, kuchni i kulturze.

Za najpiękniejszy pałac mauretański w Hiszpanii uznawany jest królewski Alcazar z bajecznymi ogrodami w Sewilli. Zwiedzając miasto warto zobaczyć znany z ujęć w "Gwiezdnych Wojnach" Plac Hiszpański, który został wybudowany na Wystawę Iberoamerykańską w 1929. Stolicy Andaluzji nie da się zwiedzić nawet w kilka tygodni, ale warto zobaczyć również urokliwe andaluzyjskie miasteczka.

Katarzyna Sachajko zaprasza  na wycieczkę po andaluzyjskich uliczkach Sewilli, Rondy, przez Alcazar i Cadiz.

Katarzyna Sachajko - członek Zamojskiej Grupy Fotograficznej Grupy Twórczej i członek nadzwyczajny Fotoklubu RP Stowarzyszenia Twórców. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i plenerów fotograficznych. Miłośniczka roztoczańskich krajobrazów, górskich wędrówek i podróży.

Jest to jej druga wystawa autorska.

Otwarcie wystawy 20.12.2021r. o godz. 17.00 w Galerii Nadszaniec. Wystawę będzie można oglądać do końca marca 2022r.
 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.