Gmina Zamość świętuje rocznicę odzyskania niepodległości

start 11.11.2021 09:00

Gmina Zamość

koniec 14.11.2021 19:00

Lokalizacja: Sitaniec, Mokre, Zawada

Narodowe Święto Niepodległości i 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę zostaną uczczone w gminie Zamość wyłącznie za sprawą wydarzeń lokalnych o zasięgu ponadsołeckim. Ze względu na stan epidemii zrezygnowano z oficjalnych obchodów o zasięgu gminnym, ale zapraszamy na lokalne wydarzenia kulturalne w wybranych sołectwach:

  • 11.2021 – Sitaniec, kościół parafialny - godz. 9:00-10:25 – Msza św. za Ojczyznę i koncert Chóru „Sitanianie" pod dyrekcją Ireny Dużyńskiej,
  • 11.2021 – Zawada, świetlica wiejska – godz. 15:00 – sołeckie spotkanie śpiewacze z udziałem zespołu „Czerwone Korale" z Zawady pod dyrekcją Katarzyny Kowanek
  • 14.2021 – Mokre, świetlica wiejska – godz. 17:00 – widowisko wokalne, pt. „Polaków śpiewanie o wolności" w wykonaniu zespołów „Ale Cantare" i „ShowMen Szopinek", prowadzenie: Barbara Rabiega.

Szerszy opis wydarzeń:

Wszystkie zespoły wokalne, wymienione w opisie i na plakacie, funkcjonują pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość.

Dnia 11.11.2021 po Mszy św. w kościele parafialny w Sitańcu, ok. godz. 10:00 rozpocznie się mini-koncert Chóru „Sitanianie" pod dyrekcją Ireny Dużyńskiej. Chór na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zdobył uznanie i szereg nagród, także na konkursach ogólnopolskich. Koncert obejmie wybrane polskie pieśni patriotyczne. Chór wystąpi również w trakcie Mszy św. w ramach oprawy muzycznej ceremonii religijnej.

Również 11.11.2021 r. sołectwo Zawada w Gminie Zamość organizuje w świetlicy doroczne spotkanie z zespołem śpiewaczym „Czerwone Korale". Start o godzinie 15:00. Spotkanie poprowadzą sołtys Sylwester Dobromilski i Katarzyna Kowanek – instruktor muzyczna miejscowego zespołu „Czerwone Korale".

Z kolei w niedzielę, 14.11.2021 r., w podzamojskim Mokrem odbędzie się wyjątkowe przedsięwzięcie, łączące potencjały wokalne żeńskiego zespołu „Ale Cantare" z Płoskiego i męskiej grupy „ShowMen Szopinek". Nad całością czuwać będzie prowadząca, Barbara Rabiega – instruktorka śpiewu, związana zarówno z Zamojską Orkiestrą Włościańską, jak i Zespołem Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna". Pieśni o wolności wybrzmią o godzinie 17:00 w świetlicy budynku, który jest zarazem siedzibą Biblioteki Publicznej Gminy Zamość. To przedsięwzięcie będzie transmitowane na żywo w internecie za pomocą streamingu video na stronie www.gok.gminazamosc.pl oraz na Facebook'u „Zamojski GOK Wysokie".

W organizacji niemal każdego z wyżej opisanych wydarzeń kulturalnych wzięli udział mieszkańcy poszczególnych sołectw, zrzeszeni w Kołach Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Strażach Pożarnych. Wszystkie te przedsięwzięcia są otwarte, z wolnym wstępem, ale w świetlicach ilość miejsc będzie ograniczona ze względu na reżim sanitarny i konieczność stosowania zasad bezpieczeństwa, a szczególnie zasady DDM – Dystans, Dezynfekcja, Maseczka. Najmilej widziane są osoby zaszczepione. Zapraszamy.

Podziel się:

Zdjęcia (3)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.